Na obozie harcerskim pod czujnym okiem dzielnicowych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-30 09:31:38
Na obozie harcerskim pod czujnym okiem dzielnicowych
  • Foto: KPP Szczecinek

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających na terenie powiatu szczecineckiego w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” nie zapominają również o zuchach i harcerzach, którzy w okolice Szczecinka zjechali się z najdalszych zakątków Polski.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa policjanci ze szczecineckiej komendy wspólnie ze strażakami i przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku kontrolują obozy harcerskie, półkolonie oraz wszystkie miejsca zorganizowanego wypoczynku. Eliminowanie nieprawidłowości i dbałość o bezpieczeństwo turystów - to priorytet lokalnych służb.

Często jednak po kontrolach służb na terenach obozowisk pojawiają się dzielnicowi – gospodarze danych rejonów służbowych. Wizyta dzielnicowego ma na celu zapewnienie organizatorów o stałej gotowości służb mundurowych do niesienia wszelkiej pomocy. Podczas takich spotkań następuje przekaz informacji w jaki sposób i w jakich sprawach można bezpośrednio kontaktować się z dzielnicowym. Krótkie spotkania i uczestnictwo dzielnicowego w życiu codziennym np. harcerzy, zuchów często związane jest z poczuciem bezpieczeństwa i świadomością, że poza leśną głuszą jest ktoś kto pamięta i troszczy się o ich bezpieczny wypoczynek.

W miniony piątek dzielnicowi z terenu gminy Szczecinek odwiedzili dwa obozy harcerskie. Obóz ZHR z Poznania szczep „Knesa”, który przebywa w Starym Wierzchowie nad jeziorem Jamen oraz Obóz ZHP 13 szczep „Swarożyca” im. Tadeusza Kościuszko z Krakowa, który przebywa w Starym Wierzchowie nad jeziorem Dębno. W podobozie zuchów dzielnicowi uczestniczyli w apelu polowym podczas którego przyglądali się raportowaniu dotyczącym stanu osobowego podobozu. Oprócz wspólnego śpiewania nie obyło się bez gratulacji z rąk mundurowych za nowo zdobyte sprawności zuchowe.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku


  • Foto: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: