V Dixie Rajd Old Mobile za nami, niestety bez rekordu w grze na tarkach

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-28 13:59:19
V Dixie Rajd Old Mobile za nami, niestety bez rekordu w grze na tarkach
  • Foto: TV Gawex

Piąta, jubileuszowa edycja Dixie Rajd Old Mobile już za nami. Dwudniowe wydarzenie zakończyła prezentacja zabytkowych samochodów przed koncertową muszlą w miejskim parku, którą połączono z wręczeniem nagród właścicielowi najpiękniejszego auta oraz autorom najlepszej charakteryzacji.

Puchar Burmistrza Miasta Daniela Raka za najładniejszy samochód rajdu odebrał Sławomir Prygiel, właściciel budzącego zachwyt Citroëna AC4 Torpedo z 1929 roku. Z kolei Puchar Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa za najbardziej stylowo ubraną załogę trafił do Zbigniewa Nowakowskiego, który na imprezę przyjechał przedwojennym BMW 327 w wersji kabriolet. Strój zwycięzców nie tylko został świetnie skrojony do realiów epoki, z której pochodził ich samochód ale również został idealnie dobrany do marki pojazdu, która pochodzi z bawarskiego Monachium.

Warto również dodać, że jednym z głównych elementów wydarzenia była wczorajsza (27.07) próba bicia rekordu kraju w jednoczesnej grze na tarkach. Niestety, do pobicia Rekordu Polski zabrakło zaledwie 12 grających. Zgodnie ze starym porzekadłem „do trzech razy sztuka” liczymy, że w przyszłym roku uda się przekroczyć magiczną barierę zebrania w jednym miejscu 100 tarkowych muzyków.

Więcej na ten temat już wkrótce na antenie TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: