Ratusz przelał pół miliona złotych na konto szpitala

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-26 14:00:37
Ratusz przelał pół miliona złotych na konto szpitala
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki szpital otrzymał pół miliona złotych od Urzędu Miasta. Jest to ostatnia już transza ratuszowego dofinansowania, które w tym roku wyniosło 2 mln zł. Pierwotnie ostatnia część tej sumy miała zasilić powiatową lecznicę do końca roku, jednak z powodu trudnej sytuacji finansowej placówki postanowiono dokonać tego wcześniej.

Z otrzymanej dotacji zadowolenia nie kryje Powiat Szczecinecki, który jest większościowym udziałowcem lecznicy, planującym w najbliższym czasie również wspomóc finansowo zadłużoną placówkę. Starosta Krzysztof Lis zapewnia, że otrzymany zastrzyk gotówki pozwoli rozpocząć spłacanie zobowiązań. Najważniejsze jednak, że to co liczy się najbardziej, czyli dobro pacjenta, pozostanie zabezpieczone.

Sytuacja finansowa szczecineckiego szpitala jest bardzo trudna. Tylko w roku ubiegłym spółka wygenerowała ponad 9 mln zł strat.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (26.07) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (1)

mieszkaniec 2019-07-29 08:46

Łaski Miasto nie robi. Przed kilkoma miesiącami, Miasto objęło udziały i zobowiązało się pokryć je właśnie kwotą 0,5 mln zł. Zważywszy, że niedawno Miasto otrzymało sądowe wezwanie Szpitala do zapłaty, zasługa w przelaniu w/w kwoty jest żadna.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: