Co dalej z wiaduktem na Bugnie?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-24 15:51:32
Co dalej z wiaduktem na Bugnie?
  • Foto: TV Gawex

Co dalej z wiaduktem na Bugnie? Obiekt, który pierwotnie miał zostać otwarty z końcem czerwca, a później z ostatnim dniem lipca, znów nie zostanie na czas oddany do użytku kierowcom, którzy liczyli na skrócenie ponad 8-kilometrowego objazdu. To jednak nie koniec złych wieści dla zmotoryzowanych, gdyż, jak się okazało, mimo pierwotnych obietnic otwarcie wiaduktu pozostanie bez wpływu na objazd.

Od kilku miesięcy mieszkańcy Marcelina zmuszeni są wydłużyć swoją drogę do Szczecinka o kilka kilometrów. Wszystko za sprawą zamknięcia ulicy Słupskiej, w pobliżu której budowany jest Węzeł Śródmieście. Ten powstaje w ramach budowy obwodnicy Szczecinka. Przypomnijmy, że w czerwcu informowano, iż wiadukt zostanie oddany do użytku 30 lipca 2019.

Wykonawca deklaruje, że ruch na wiadukcie WD1 na Bugno będzie puszczony pod koniec sierpnia. Obiekt jest na ukończeniu, a opóźnienie wynika z problemów na jakie wykonawca napotkał w czasie prac, w tym kolizja elektroniczna niskiego napięcia, której nie ujęto w dokumentacji projektowej. Ponadto niekorzystny wpływ miały lipcowe ulewy, które spowodowały rozmycie nasypu skarpy. Z tego tytułu wykonawca złoży do zamawiającego powiadomienie o roszczeniu wydłużenia czasu wykonywania prac oraz w zakresie finansowym. 

Więcej w dzisiejszym (24.07) wydaniu serwisu Echa Dnia.

Komentarze (1)

smutny 2019-07-25 14:50

Szkoda slow

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: