Muzyka organowa i cerkiewna zabrzmiała w dużym kościele

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-23 13:31:20
Muzyka organowa i cerkiewna zabrzmiała w dużym kościele
  • Foto: TV Gawex

W minioną niedzielę (21.07), w Parafii pw. NNMP odbył się pierwszy w naszym mieście koncert muzyki organowej w ramach 53.Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie. Zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło oczekiwania zarówno organizatorów jak i samych artystów bowiem świątynia wypełniona była po brzegi.

Koncert składał się z części organowej, podczas której wystąpiła tajwańska organistka Hsiao-yi Yu. W części wokalnej zespół Anima z St. Petersburga zaprezentował najpiękniejsze utwory muzyki cerkiewnej.
Kolejny koncert organowy odbędzie się już 11 sierpnia również w dużym kościele. Tym razem wystąpią: organista Ireneusz Wyrwa oraz chór Sofia z Kijowa. 

Niedzielny koncert był również doskonałą okazją do zachęcenia przybyłych mieszkańców Szczecinka aby wziąć udział w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim. Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne wraz ze Szkołą Muzyczną I i II st. im. O. Kolberga złożyło projekt pod nazwą „Muzyczny Park” polegający na utworzeniu „muzycznej strefy” w przestrzeni miejskiej Szczecinka, w której zainstalowane będą profesjonalne instrumenty muzyczne. Ideą tego przedsięwzięcia jest zabawa poprzez muzykę w łatwo dostępnym miejscu dla szerokiej rzeszy odbiorców. Instalacja 11 instrumentów wysokiej jakości umożliwi prowadzenie zajęć edukacyjnych w ramach zajęć szkolnych (muzyka, sztuka, fizyka), organizowanie mini koncertów oraz wszelkie spontaniczne interakcje mieszkańców spacerujących w okolicy z muzyką.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: