Grupa "Speed" zajmie się agresywnymi kierowcami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-23 11:12:45
Grupa "Speed" zajmie się agresywnymi kierowcami
  • Foto: policja.pl

Od 19 lipca 2019 roku na terenie garnizonu zachodniopomorskiego rozpoczął swoją działalność zespół o nazwie „SPEED”, którego trzon stanowić będą policjanci ruchu drogowego wspierani przez funkcjonariuszy innych wydziałów. Zespół powstał aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach powstaną zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związania z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych. Nieprzestrzeganie tych zasad generuje ogromną liczbę groźnych w skutkach wypadków drogowych, których efektem są zarówno ofiary śmiertelne, jak i duża liczba osób odnoszących ciężkie obrażenia.

Do zespołów „SPEED” powołano policjantów z największym doświadczeniem oraz skierowano najlepszy sprzęt w postaci najnowszych radiowozów wyposażonych w wideorejestrator oraz miernik prędkości z wizualizacją.

Info: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Komentarze (6)

No no 2019-07-23 12:52

Morze choć raz staną na Szafera lub na Jana Pawła z radarem

No no 2019-07-23 14:20

Zapraszamy na ul. Szafera Jana Pawła

turban 2019-07-23 16:00

a moŻe ktoś kiedyś się zastanowi, że poza coraz surowszymi karami, można by stworzyć coś (miejsce, wydarzenia) dla tych wszystkich kierowców, którzy mają "ciężką nogę" nie dlatego, że to wariaci tylko dlatego, że mają cały ten "SPEED" w sercu.. tak jak ja...

Pan Policjant 2019-07-24 13:02

A moRZe tak słownik dla każdego W końcu się na coś przyda budżet obywatelski

kkk 2019-07-24 16:20

TURBAN, jak otworzą obwodnicę to będziesz mógł cisnąć do bólu... A kary muszą być. I nie są surowe - są za łagodne dla Nas Polaków. Zobacz jakie kary są w Skandynawii. Nawet narwańcy Polacy potrafią jeździć tam zgodnie z przepisami. Uświadom sobie, że samochód to narzędzie zbrodni, takie jak broń palna. Jeżeli narzędzie to trafi w ręce idioty - wynik może być jeden... A! i nie pisz tutaj że Ciebie to nie dotyczy bo jesteś najlepszym kierowcą w mieście - nie ma najlepszych kierowców...….

Mała 2019-07-25 23:17

Zapraszam na Trzesiecką, ryk silników i szalona jazda to codzienność.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: