Sportowy dramat Natana Frąckiewicza na Mistrzostwach Europy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-23 09:34:32
Sportowy dramat Natana Frąckiewicza na Mistrzostwach Europy
  • Foto: https://www.facebook.com/jakubtrener/

Miesiące przygotowań, setki godzin morderczych treningów, litry wylanego potu, starty w licznych zawodach po drodze – wszystko to w jednym celu: jak najlepszym występie w najważniejszej imprezie sezonu, juniorskich Mistrzostwach Europy. Sport bywa jednak zarówno piękny jak i okrutny. Niestety, w przypadku Natana Frąckiewicza i jego występu w szwedzkim Borås, pokazał to drugie oblicze.

Zawodnik STS Pomerania Szczecinek do Skandynawii jechał z ogromnymi nadziejami na końcowy sukces, podpartymi bardzo udanymi występami w ostatniej fazie przygotowań. Dość powiedzieć, że szczecinecczanin zaledwie dwa tygodnie wcześniej triumfował w odbywających się w Raciborzu Mistrzostwach Polski Juniorów. Uzyskany wynik w biegu na 110 m ppł – 13,69 s. – okazał się być nie tylko jego rekordem życiowym ale również stał się nowym najlepszym wynikiem województwa zachodniopomorskiego.

Sen o zwycięstwie na mistrzostwach starego kontynentu prysł jednak już na czwartym płotku, kiedy to zawodnika dopadł ogromny skurcz uniemożliwiający dalszą rywalizację. Jedynym pocieszeniem w tym sportowym dramacie jest fakt, że całość nie zakończyła się poważną kontuzją eliminującą naszego reprezentanta z jeszcze cięższych treningów. A że, one będą miały miejsce możemy być pewni, gdyż zawodnik wraz ze swym sztabem trenerskim już dziś zapowiada walkę na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata do lat 20 w Kenii.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: