Wakacyjne spotkania z mundurowymi

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-19 08:55:22
Wakacyjne spotkania z mundurowymi
  • Foto: KPP Szczecinek

Policjantka ze szczecineckiej komendy wraz z zaprzyjaźnionymi służbami spotyka się w okresie wakacyjnym z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu szczecineckiego lub spędzającą wakacyjny czas w miejscu zamieszkania. Celem profilaktycznych spotkań z mundurowymi jest ciągła edukacja w zakresie bezpieczeństwa z lekkim przymrużeniem oka.

Każdy wie, że podczas dobrej zabawy każdy z nas więcej zapamiętuje a do trudnych racji bardziej się przekonuje niż kiedy ma zapamiętać długą listę zakazów i nakazów. Dlatego służby z powiatu szczecineckiego podejmując współpracę stawiają na aktywną i ciekawą profilaktykę. Tym razem policjanci ze szczecineckiej komendy wraz ze strażnikami ze Straży Miejskiej w Bornem Sulinowie, przedstawicielami Komisji do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bornem Sulinowie oraz przedstawicielem szczecineckiego sanepidu spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do świetlic wiejskich z terenu gminy Borne Sulinowo.

Wielkoformatowa gra „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo” bardzo często okazuje się świetnym nośnikiem ponadczasowych zasad bezpieczeństwa. Rywalizacja, zabawa i wspólny śmiech połączony z nauką staje się cenną lekcją bezpieczeństwa dla najmłodszych. Podczas ostatnich spotkań oprócz zabawy nie zabrakło również informacji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka zwróciła uwagę na stan rowerów, którymi przyjechały dzieci na zajęcia jak również przypomniała podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

 

asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: