Wakacyjne kontrole autobusów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-18 15:33:43
Wakacyjne kontrole autobusów
  • Foto: TV Gawex

Wakacje w pełni, trwa sezon na zorganizowane wycieczki zarówno dzieci jak i dorosłych, a to z kolei wiąże się z kontrolami autobusów i kierowców. Jest to niezbędna procedura gwarantująca bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. Tego typu kontrole są regularnie przeprowadzane przez szczecineckich mundurowych, szczególnie gdy na wycieczki wybierają się najmłodsi. O sprawdzenie pojazdu mogą poprosić również sami rodzice, zwłaszcza wtedy gdy na miejscu odjazdu "coś" wzbudzi ich wątpliwości.

Okres letni oraz poprzedzające go maj i czerwiec obfitują w zorganizowane wycieczki autokarowe. Notują to nie tylko dzieci i rodzice udający się na wypoczynek, ale również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy jak zawsze oferują pomoc w przedwyjazdowej kontroli dokumentów oraz stanu technicznego pojazdu a także kondycji kierowcy.

Kontrole, które z każdym rokiem stają się coraz powszechniejsze, przyczyniają się do znacznej poprawy bezpieczeństwa, co widać po coraz mniejszej liczbie niesprawnych pojazdów. Warto nadmienić, że na tego typu sprawdzenie pojazdu mundurowi potrzebują ok. 45 minut, co należy uwzględnić przy przyjeździe autokaru na miejsce zbiórki. Zgłoszenie chęci przeprowadzenia sprawdzenia stanu autobusu, dokumentów oraz kierowcy można kierować do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zarówno w formie pisemnej jak i telefonicznie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: