Nieprawidłowości finansowe w szczecineckim szpitalu

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-18 15:25:54
Materiał wideo: NIEPRAWIDŁOWOŚCI FINANSOWE W SZPITALU

Starosta szczecinecki Krzysztof Lis złożył zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz do prokuratury w sprawie nieprawidłowości finansowych w szpitalu, które niedawno ujrzały światło dzienne. O niegospodarności finansowej mają świadczyć nierozliczone na czas zaliczki, a także nieadekwatne wydatkowanie środków.

Komentarze (3)

mieszkaniec Szczecinka 2019-07-19 00:35

a w jaki sposób pan starosta rozlicza swoje przejazdy służbowe? 50000 - 60000 tys. km rocznie x 0,8538 daje ładną sumkę. Może taniej lepiej kupić samochód służbowy. A gdzie pan starosta był prze te kila lat zarządzania prze byłego prezesa R. N. ?????? spal nic nie widział. A tu nagłe przebudzenie jak się wyrwał ze starej koalicji. Aby tylko zostać przy korycie. Najtaniej jest wybrać starostę ze Szczecinka . Zero dojazdów z domu do pracy (1000 km miesięcznie) .

Gosc 2019-07-21 00:06

Zawiadomienie zgodnie z przekazami medialnymi i udzielanymi wywiadami dotyczy składanych oświadczeń majątkowych i nie ujętych w nich zaliczek. Prezes spółki nie miał ma obowiązku składania oświadczeń....i stosowania się do przepisów w tej materii.. szeroko mówi o tym orzecznictwo więc jak to jest ?.. nie wiedza prawników , czy świadome działanie do osiągnięcie efektu medialnego ?, czy oby napewno zaliczki na wyjazdy służbowe powinny być w nim ujmowane ? Rozliczenia powinny być oczywiście uregulowane. Pan Starosta szeroko mówi o CBA , prokuraturze itp może zatem dla czystego jego sumienia niech służby sprawdzą też coś jeszcze a mianowicie zarzuty JHD dotyczące wykorzytywania SOR i wymuszania na personelu przeprowadzania badan bez skierowania i bez rozliczenia. Jeżeli to się potwierdzi to czy nie jest to naduzycie wladzy zgodnie z ART 231 KK ? Czy tak szerokie komentowanie sprawy byłego Prezesa nie ma na celu przykrycia tej sprawy ... ? Kilka innych spraw przy okazji też mogło by być wyjaśnionych .. jak chociażby sprawa budową stadionu i min trawy na niej wykładanej. Sprawa ponoć jest w prokuraturze.? ciekawe dlaczego tak cicho i niej. Nasuwa się też pytanie co Pan Starosta robił w Szpitalu przez ostatnie 4 lata. Strata przecież nie powstała w tym roku..jest narastająca .. sprawozdania były badane przez biegłego co każdy może samemu sprawdzić w e-krs ,absolutoria udzielane.

Gość 2019-09-17 08:58

Opieszałość w reakcji właściciela wynika nie z niewiedzy o zadłużeniu szpitala a z zależności politycznej od burmistrza Douglasa który w świadomy sposób pozwalał na doprowadzenie do takiego zadłużenia szpitala można tutaj myśleć o zorganizowanej grupie przestępczej moim zdaniem funkcjonującej w Szczecinku od dawna.Nikt jakoś nie umie powiązać tego wszystkiego z podmiotem Podimed który od dawna ostrzy zęby na szpital .Mam nadzieję że w końcu prawda zobaczy światło dzienne a działalność przestępcza wszystkich powiązanych zostanie ukarana.Opowieść o zaliczkach to dziecinada w stosunku do tego jakie naprawdę działania zostały przeprowadzone w szpitalu.Zarząd szpitala w postaci pana Niemca to wykonawca poleceń schowanych w cieniu przestępców .Panie Starosto pora na prawdę .Rada nadzorcza to organ kontrolujący zarząd ponosi pełną odpowiedzialność za współudział w zadłużaniu szpitala.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: