Dofinansowanie na kolejną ścieżkę rowerową

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-17 15:07:58
Dofinansowanie na kolejną ścieżkę rowerową
  • Foto: TV Gawex

Włodarzom Szczecinka udało się pozyskać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego na wybudowanie kolejnego odcinka ścieżki rowerowej.Lada moment zostanie ogłoszony przetarg na to zadanie. Nowa ścieżka ma biec od ronda leśnego przy osiedlu Zachód wzdłuż drogi wojewódzkiej 172 poprzez osiedla domków jednorodzinnych, do granic miasta. Będzie się ona łączyć z gminą Szczecinek, a dokładniej z miejscowością Parsęcko.

Nie od dziś wiadomo, że miasto Szczecinek rowerami stoi. Co widać praktycznie na każdym kroku, o każdej porze roku. Szczecinecka Wypożyczalnia Rowerów Miejskich święci rekordy zainteresowania, a to z kolei daje wyraźny sygnał włodarzom miasta do rozbudowy ścieżek rowerowych. Dobra wiadomość jest taka, że udało się pozyskać środki na ten cel i wkrótce powstanie kolejna nowa ścieżka. Wstępny koszt szacunkowy tego zadania to ponad 2 mln zł. Z kolei kwota dofinansowania to 1,75 mln zł. 

Nowa ścieżka będzie wiodła od ronda leśnego przy osiedlu Zachód, wzdłuż drogi wojewódzkiej 172 poprzez osiedla domków jednorodzinnych do granic miasta. Będzie się ona łączyć z gminą Szczecinek, a dokładniej z miejscowością Parsęcko.  Burmistrz Szczecinka rozmawiał w tej sprawie z wójtem gminy Szczecinek Ryszardem Jasionasem, który wyraził zainteresowanie tą inwestycją. Czas realizacji tej inwestycji upływa 30 listopada 2020 roku. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: