Nowe muzea w Siemczynie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-16 11:02:18
Nowe muzea w Siemczynie
  • Foto: TV Gawex

Na turystycznej mapie naszego regionu pojawiły się w ostatnim czasie dwa muzea, i to w jednym miejscu. Mowa o Interaktywnym Muzeum Baroku oraz Uniwersalium Rzemiosł Różnych, które mieszczą się w odrestaurowywanym pałacu w miejscowości Siemczyno, niedaleko Czaplinka. Obie placówki działają od 1 maja.

W długi majowy weekend oficjalną działalność rozpoczęły Interaktywne Muzeum Baroku oraz Uniwersalium Rzemiosł Różnych – dwa muzea mieszczące się w murach zabytkowego pałacu w Siemczynie, nieopodal Czaplinka.To czym wyróżnia się siemczyńska placówka na tle innych muzeów jest niezwykle nowoczesne podejście do prezentacji eksponatów. Z dokonaniami epoki baroku możemy zapoznać się w pałacowej piwnicy, po zwiedzeniu której powinniśmy przenieść się na strych, gdzie umiejscowiono eksponaty przybliżające pracę wszelkiej maści rzemieślników. Jest to także możliwość zapoznania się z tajnikami zawodów, które dziś są już powoli albo całkowicie zapomniane, atrakcją poddasza są również punkty widokowe na historyczną okolicę.
Jak zapewniają pracownicy muzeum, zwiedzania jest sporo, dlatego planując wycieczkę do Siemczyna warto zarezerwować sobie większą ilość czasu.
Nowo otwarte muzeum jest niekwestionowaną perełką naszego regionu, i to pod dwoma aspektami. Na uwagę zasługuje zarówno prezentowana tematyka, której próżno w takim wymiarze szukać w okolicznych placówkach, jak również sposób w jaki wszystko jest przedstawione. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: