Fałszywe apartamenty w Kołobrzegu.Obiecują super warunki i znikają z zaliczkami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-15 11:53:51
Fałszywe apartamenty w Kołobrzegu.Obiecują super warunki i znikają z zaliczkami
  • Foto: e-kg.pl

Zdjęcia własnych apartamentów na OLX, znalazła ostatnio jedna z firm oferujących noclegi m.in. w Kołobrzegu. Przedstawiciele firmy przeprowadzili prowokację, zarezerwowali mieszkanie i otrzymali...fakturę pro forma do opłacenia zaliczki. Sprawa ma trafić policję.

Niestety, co roku ofiarami oszustów padają osoby z całego kraju. O fałszywych ofertach wynajmu pisaliśmy już wielokrotnie. Oszuści najpierw oferują świetne warunki noclegowe, a potem żądają przedpłaty i znikają z pieniędzmi. Rzadziej natomiast zdarza się już, że turyści przyjeżdżają do miejsc, które nie istnieją. Takie zgłoszenia przyjmuje policja w Kołobrzegu, natomiast te, dotyczące utraconych zaliczek oszukani zgłaszają w miejscach swojego zamieszkania.

Takich sytuacji można uniknąć – mówi Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji – Przede wszystkim najlepiej korzystać ze sprawdzonych portali zajmujących się wynajmem profesjonalnie. Poza tym większość firm oferujących noclegi ma również swoje strony. Warto wszystko sprawdzić, zanim zostaną wysłane pieniądze.

Firma, która sięgnęła po prowokację, wie już na pewno, że ma do czynienia z oszustem. Zdarza się bowiem, jak informuje policja, że wynajmujący noclegi „pożyczają" sobie zdjęcia lepszych mieszkań, by zachęcić klienta. W tym przypadku chodziło o wyłudzenie pieniędzy.

Pamiętajcie więc, jeśli planujecie wakacje albo jakikolwiek wyjazd, korzystajcie jedynie ze sprawdzonych firm, albo dokładnie je sprawdźcie, zanim zdecydujecie się zapłacić.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: