Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-15 09:20:16
Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 8.07.2019 r. do 14.07.2019 r. strażnicy podjęli 124 interwencje w stosunku do 112 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 69 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 34 zdarzeń, z czego w 30 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Dla zespołu ratunkowego przekazano 1 osobę. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 1 osobę. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 6 zwierząt. Zastosowano blokady na koła 1 pojazdu.

8.07.2019 ujawniono na ul. Fabrycznej miejsce gdzie rośnie tzw. Barszcz Sosnowskiego. W okresie letnim jest to roślina silnie parząca nawet bez bezpośredniego kontaktu. Do rośliny tej nie należy się zbliżać. Zostały powiadomione odpowiednie służby, które zajmą się utylizacją tych roślin a miejsce zostało oznakowane. 

11.07.2019 około godziny 19:00 na stanicy wędkarskiej operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak doskonale nam znana z centralnego placu zabaw nieletnia marze po pomoście na stanicy wędkarskiej mazakiem wulgarne napisy. Tym razem nieletnia przeniosła się ze swoimi wybrykami z trampoliny na centralnym placu zabaw na stanicę wędkarską.

13.07.2019 około godziny 11:45 dyżurny otrzymał wezwanie na interwencję do mężczyzny, który czekając na autobus Komunikacji miejskiej przewrócił się. Po przyjeździe na miejsce mężczyzna ten został już posadzony na ławce przez osoby będące na przystanku. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy. Po opatrzeniu rany na głowie przez strażników został przekazany dla zespołu ratunkowego.

14.07.2019 r. około godziny 7:15 na stacji paliw przy ul. Cieślaka za wiatą magazynową operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył jak trzech stojących tam mężczyzn, którzy coś wciągali do nosa a następnie palili. Z ich zachowania wynikało, że odurzają się narkotykami. Patrol straży miejskiej, który udał się na miejsce wylegitymował całą trójkę wzywając na miejsce patrol policji. Podczas kontroli u jednego z mężczyzn znaleziono 
w portfelu woreczek z białą substancją, prawdopodobnie amfetaminą. Mężczyzna ten został przekazany Policji.
 

Info:G.Grondys 


  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: