Za głupotę - nawet 10 lat za kratkami

  • kg
  • 2019-07-12 13:33:53
Za głupotę - nawet 10 lat za kratkami
  • Foto: motofilm.pl

Tyle właśnie czasu może spędzić 20-letni mieszkaniec Szczecinka, który odpowie przed sądem za włamanie i usiłowanie kradzieży samochodu osobowego.

Jak relacjonuje nam oficer prasowy szczecineckiego komisariatu mł. asp. Anna Matys,

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, podczas kontroli miejsc parkingowych w pobliżu centrum handlowego, zauważyli młodego mężczyznę, próbującego schować się między pojazdami. Dziwne zachowanie mężczyzny i wzbudziło zainteresowanie mundurowych. Mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony pod kątem posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa lub mogących posłużyć do jego popełnienia. Po czynnościach, mężczyzna został zwolniony, lecz policjanci wrócili ponownie na parking, żeby dokładnie przyjrzeć się zaparkowanym tam pojazdom.

W momencie pojawienia się na parkingu, patrol dostrzegł gasnące światła w jednym ze stojących samochodów marki BMW. Za kierownicą siedział mężczyzna, który udawał, że śpi, a tylne drzwi były niedomknięte.

Dwudziestolatek nie potrafił wyjaśnić co robi w samochodzie, a policjanci na widok śrubokrętu wbitego w stacyjkę, zdecydowali o przewiezieniu zaskoczonego mężczyzny na Komendę Powiatową Policji w Szczecinku.

Badanie na zawartość alkoholu we krwi wykazało ponad 1,5 promila. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: