Umowy z Urzędem Marszałkowskim podpisane. Powiat Szczecinecki zakupi 2 łodzie żaglowe typu „LASER — PICO”

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-11 15:03:42
Umowy z Urzędem Marszałkowskim podpisane. Powiat Szczecinecki  zakupi 2 łodzie żaglowe typu „LASER — PICO”
  • Foto: P.Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Powiat Szczecinecki od dawna stawia na rozwój żeglarstwa. Zajęcia dla młodych żeglarzy prowadzi Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, które w najbliższym czasie zakupi 2 łodzie żaglowe typu „LASER — PICO”. Ich koszt to 40 tys. zł.

Powiat Szczecinecki wnioskował do Urzędu Marszałkowskiego o 50 % dofinansowanie inwestycji. Przygotowano bardzo dobre wnioski i rzeczone wsparcie udało się otrzymać. Dziś (11.07) w CEEiRJ podpisano stosowne umowy. Parafowali je członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Świątek, starosta Krzysztof Lis oraz wicestarosta Robert Fabisiak.

Łodzie „LASER — PICO”, umożliwiają żeglowanie załogom dwuosobowym, w odróżnieniu od jednoosobowych łodzi typu „OPTYMIST", które placówka zakupiła w roku ubiegłym również przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego. Łodzie typu „LASER — PICO” są przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 10 — 15 lat. Będą mogły z nich korzystać osoby, które na łódź typu „OPTYMIST” są za „duże” a na łódź klasy „420” za „małe”.

Nowe jednostki pozwolą placówce poszerzyć ofertę i z całą pewnością wpłyną pozytywnie na proces rekrutacji młodych adeptów żeglarstwa.

 

Info:P.Rozmus 


  • Foto: Piotr Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku
  • Tagi:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: