Kołobrzeg ponownie najpopularniejszym miastem w naszym województwie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-11 09:24:46
Kołobrzeg ponownie najpopularniejszym miastem w naszym województwie
  • Foto: TV Gawex

Według serwisu nocowanie.pl, który zajmuje się pośrednictwem w znalezieniu noclegu, miasto nad Parsętą jest absolutnym liderem w województwie pod względem ilości wysłanych zapytań o nocleg.

Polskie morze ciągle jest popularnym kierunkiem podróży i przyciąga turystów nie tylko latem. Wypoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi się kojarzyć tylko z opalaniem na plaży, morskimi kąpielami oraz smażoną rybką, lodami i goframi. Serwis nocowanie.pl sprawdził, jakie są najpopularniejsze miejscowości wyszukiwane przez turystów. Turyści najchętniej wybierają Kołobrzeg, który otwiera czołówkę listy zachodniopomorskich nadmorskich kurortów. Nasze miasto w pierwszym półroczu 2019 roku według analityków zanotowało 10,92% wszystkich zapytań o nocleg w województwie zachodniopomorskim. Na kolejnych miejscach uplasowało się Sarbinowo, Międzyzdroje oraz Mielno.  Liczba zapytań o nocleg w województwie  wzrosła o 7% w stosunku do pierwszego półrocza 2018.

Jak wynika ze statystyk nadal chętnie wybierane są góry i morze, niezmiennie wśród województw z największą liczbą zapytań o nocleg pojawiają się trzy województwa: pomorskie (23,83% wszystkich zapytań w kraju), zachodniopomorskie (21,61%) oraz  małopolskie (20,51%).

Jak czytamy na portalu nocowanie.pl  preferencje turystów delikatnie się zmieniają. Podróżnicy wybierają coraz częściej miejsca, gdzie nie ma takich tłumów jak na przykład w Zakopanem, Kołobrzegu  czy we Władysławowie. Duże wzrosty odnotowano w województwie śląskim (19,53% więcej zapytań o nocleg niż w pierwszej połowie 2018) oraz dolnośląskim (12,71% więcej)

W skali kraju Kołobrzeg wypada już nieco gorzej. Turyści najchętniej pytają o noclegi w  Zakopanem (8,13% wszystkich zapytań o nocleg w cały kraju w okresie styczeń-czerwiec 2019), Karpaczu (4,78%) oraz Władysławowie (3,27%). Na kolejnych miejscach znalazły się: Szklarska Poręba (3,15%), Łeba (2,81%), Szczyrk (2,70%), Kołobrzeg (2,36%), Białka Tatrzańska (2,12%), Jastarnia (1,93%) oraz Sarbinowo (1,90%).

Dane pochodzą z Serwisu Nocowanie.pl z okresu styczeń-czerwiec 2019 w porównaniu do analogicznego okresu z 2018.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: