Problemy w MEC-u. Trzy osoby z zarzutami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-10 16:00:09
Problemy w MEC-u. Trzy osoby z zarzutami
  • Foto: TV Gawex

Od pewnego czasu praca niektórych osób w Miejskiej Energetyce Cieplnej budziła pewne podejrzenia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Szczecinku, która po wnikliwej analizie dotarła do zaskakujących informacji. Zarzuty usłyszały już 3 osoby.

Wykryte nieprawidłowości w funkcjonowaniu Miejskiej Energetyki Cieplnej dotyczyły niegospodarności i przekroczenia uprawnień. 

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że pracownicy MEC-u oprócz swoich codziennych obowiązków, w czasie pracy mieli prowadzić dodatkową „prywatną” działalność. Miał im do tego posłużyć sprzęt z nieaktywnej  kotłowni przy ul. Toruńskiej. 

Jeżeli sprawa trafi do sądu, prawdopodobnie konsekwencje może ponieść także prezes MEC-u, Marek Szabałowski. 

W chwili obecnej trwa dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone przez prokuraturę. 

 

Komentarze (3)

Ccc 2019-07-11 13:21

Następny bedzie ZGM już muszą się bać .

YYY 2019-07-11 14:20

O ile mi wiadomo w Radzie Nadzorczej MEC od lipca 2018 roku nie figuruje Pan Krzysztof Lis, złożył rezygnację! Był jednym z trzech członków. Radzie Nadzorczej przewodniczył Pan Tomasz Merk i nadal wykonuje tą funkcję, członkiem jest również Pan mec. Władysław Mietlicki. Wiadomo skąd te osoby się wywodzą. Może by tak na to zwrócić uwagę!!! Po rezygnacji Pana Krzysztofa Lisa, były już burmistrz Jerzy Hardie - Douglas z PO powołał w skład rady Panią Izabelę Suproń - wybitnego fachowca. Pytanie - gdzie były te osoby przez ten rok?

KUDŁaTY 2019-07-11 21:09

Te osoby przez rok brały pieniądze i to tyle w temacie wiedzy...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: