Trwają XVII Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-10 14:43:40
Trwają XVII Międzynarodowe Warsztaty Saksofonowe
  • Foto: TV Gawex

Już po raz 17. do Szczecinka zjechali się saksofoniści z całego świata. Młodzi muzycy od 8 lipca szlifują swoje umiejętności pod okiem najlepszych profesorów. Każdy dzień warsztatów kończy się popisem koncertowym w wykonaniu zarówno uczniów jak i mistrzów.

Od poniedziałku trwa 17 edycja Międzynarodowych Warsztatów Saksofonowych, które w środowisku saksofonistów uchodzą za jedno z lepszych wydarzeń muzycznych. 
To właśnie wysoce wykwalifikowana kadra wraz ze wspaniałą atmosferą sprawiają, że to wydarzenie jest tak bardzo atrakcyjne dla młodych saksofonistów. To z kolei przekłada się na ogromne zainteresowanie tymi warsztatami. W tym roku lista została zamknięta po kilku tygodniach, a i tak w kolejce rezerwowej czekało 20 chętnych.Oprócz intensywnych ćwiczeń i prób młodzi muzycy przygotowują się także do koncertów, które są stałym elementem rozkładu każdego dnia. Już jutro (11.07) w Szkole Muzycznej I i II st. im.O.Kolberga w Szczecinku odbędzie się recital wykładowców: Betka Bizjak-Kotnik (Słowenia) - sax, Arno Bornkamp (Holandia) - sax, Michał Gasztych (Polska) sax. Na fortepianie towarzyszyć będzie pianistka z Węgier Irene Saleljo. Start koncertu 20:30. Wstęp wolny. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: