Starosta spotkał się z ordynatorami szczecineckiego szpitala

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-08 14:23:54
Starosta spotkał się z ordynatorami szczecineckiego szpitala
  • Foto: P.Rozmus/Starostwo Powiatowe w Szczecinku

W związku ze zmianami w Zarządzie szczecineckiego szpitala, starosta Krzysztof Lis spotkał się z ordynatorami poszczególnych oddziałów. W spotkaniu uczestniczył również nowy prezes Marek Kotschy oraz przewodnicząca Rady Nadzorczej Spółki Szpital w Szczecinku Maria Kapsa. Zaproszenie zostało również wystosowane do burmistrza Szczecinka Daniela Raka, który ostatecznie nie zdecydował się w nim uczestniczyć.

Spotkanie poświęcone było wspomnianym zmianom personalnym, finansowej kondycji lecznicy, zarówno tej dotyczącej roku ubiegłego, jak i bieżącego oraz funkcjonowania poszczególnych oddziałów.

Ponieważ już następnego dnia spotykałem się z dyrektorem zachodniopomorskiego odziału NFZ, zależało mi, aby wysłuchać opinii ordynatorów dotyczących świadczeń procedur medycznych w szczecineckim szpitalu – wyjaśnił starosta Krzysztof Lis. – Osobiście oceniam bardzo pozytywnie to spotkanie. Uważam, że nasi ordynatorzy podchodzą w sposób szczególny do tego co wiąże się z wykonywaniem rzeczonych procedur. Podzieli się ze mną swoimi uwagami na temat procedur wysokospecjalistycznych, które są świadczone w naszym szpitalu, a które są zdecydowanie za słabo finansowane przez NFZ.  Rozmawialiśmy np. o funkcjonowaniu oddziału urazowo ortopedycznego, ilości wykonania procedur w zakresie endoprotez stawu kolanowego i biodrowego, czasu oczekiwania na zabiegi, co bezsprzecznie łączy się z pewnym brakiem działania, w kontekście  tak zwanych rewizji dotyczących operacji endoprotez. Wszystkie spostrzeżenia ordynatorów była dla mnie niezwykle cenne. Ordynator Tomasz Żyłka chociażby, przedstawił pilne potrzeby związane z zakupem sprzętu, który ostatnio odmówił posłuszeństwa, a który niezbędny jest do funkcjonowania oddziału ginekologiczno położniczego. Mowa tu o resestoskopie i  i histeroskopie. Będziemy poszukiwać środków i możliwości sfinansowania kupna takich urządzeń  - zapewnił starosta.

Na koniec ustalono, że spotkania w podobnym gronie będą organizowane cyklicznie.

Info:P.Rozmus 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: