Wyniki matur 2019

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-05 11:40:14
Wyniki matur 2019
  • Foto: TV Gawex

Tegoroczni maturzyści poznali w końcu wyniki matur. Szacuje się, że w skali kraju egzamin dojrzałości nie zdał co 5 maturzysta. W powiecie szczecineckim wyniki przedstawiają się na podobnym poziomie co w roku ubiegłym. Jak co roku największy problem stanowiła matematyka.

Centralna Komisja Edukacyjna opublikowała w czwartek (04.07) informacje o wynikach matury 2019. W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło 247 230 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju. Co piąty nie zdał matury, jednak niektórzy będą mogli podejść do poprawki jeszcze w sierpniu. W powiecie szczecineckim jeśli chodzi o szkoły publiczne najlepiej wypadło I LO im. Księżnej Elżbiety. Poniżej w tabeli prezentujemy wyniki zdawaloności w szkołach publicznych.

 

W Bornem Sulinowie w Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Oflagu IID zdawalność wynosi 95,45% 

Jeżeli chodzi o szkoły niepubliczne w naszym mieście to 100% zdawalnością może pochwalić się Prywatne Liceum Ogólnokształcące przy ul.Klasztornej. ZS STO osiągnęło wynik na poziomie 93,33%. 


Ci, którzy nie zdali tylko jednego przedmiotu będą mogli podejść do poprawy w sierpniu br. Natomiast jeżeli komuś nie powiodło się w kilku egzaminach to do matury będzie mógł przystąpić za rok.

Wyniki matur 2019

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: