Natrętne SMS-y z urzędu? Niekoniecznie

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-09 19:41:41
Natrętne SMS-y z urzędu? Niekoniecznie
  • Foto: TV Gawex

“Komunikacja instytucji publicznych z mieszkańcami. Oczekiwania i potrzeby” - to nazwa badań przeprowadzonych na zlecenie firmy SMSAPI, w których aż 87 procent osób zadeklarowało chęć otrzymywania powiadomień SMS od urzędu w ich miejscowości, gdyby była taka możliwość.

Do najbardziej pożądanych informacji należą ostrzeżenia przed burzą, upałami lub powodzią. Wskazało na nie 81 procent respondentów.
W dalszej kolejności badani wskazali na SMS o pogodzie (59 %), alerty smogowe (57%),  zapowiedzi wydarzeń w mieście (prawie 55 %),  oraz informacje o korkach i utrudnieniach w komunikacji (46 %).

Co trzeci badany chciałby też, by SMS-y ułatwiały załatwianie spraw urzędowych np. przypominając o nieuregulowanych podatkach czy o odbiorze dokumentów.
Codzienne wiadomości od swojego urzędu chciałaby dostawać co piąta osoba, natomiast co trzecia osoba - kilka razy w miesiącu.

Z przeprowadzonych badań wynika, że prawie 70 procent użytkowników odczytuje SMS w ciągu 5 minut od jego otrzymania, a 91 procent w ciągu godziny.

 

A jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: