Stare Wierzchowo i Dalęcino z Grantami Sołeckimi

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-04 16:07:22
Stare Wierzchowo i Dalęcino z Grantami Sołeckimi
  • Foto: TV Gawex

Aż 180 sołectw będzie mogło w tym roku zrealizować swoje projekty inwestycyjne dzięki wsparciu z budżetu województwa. Dzięki otrzymanym środkom powstaną m.in. centra sportowo-rekreacyjne, siłownie pod chmurką, place zabaw dla dzieci czy też zmodernizowane zostaną wiejskie świetlice. Dziś podpisy na stosownych umowach na dofinansowanie złożyli przedstawiciele gmin z naszego regionu.

Stare Wierzchowo i Dalęcino – to miejscowości w gminie Szczecinek, które otrzymały Grant Sołecki przyznawany w konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dziś (04.07) w siedzibie Urzędu Gminy Szczecinek odbyło się parafowanie umów, które oficjalnie przyznały sołectwom po 10 tys. zł na realizację założonego zadania we wniosku konkursowym.
W miejscowości Stare Wierzchowo za środki pozyskane z Grantu Sołeckiego zostanie wyremontowane centralne ogrzewanie na świetlicy wiejskiej. Całkowity koszt tego zadania to ponad 13 tys. zł.
Drugi grant otrzymało Dalęcino na realizację zadania pod nazwą "Świetlica pełna radości". Kosz tego projetku to 10 tys zł. 
W spotkaniu uczestniczył także Senator Piotr Zientarski, który wspiera sołtysów w ich działaniach. Jest on także współtwórcą ustawy o zwiększeniu pozycji urzędu sołtysa.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: