Przejrzysty Połczyn. Sprawdź, na co idą Twoje pieniądze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-04 13:15:46
Przejrzysty Połczyn. Sprawdź, na co idą Twoje pieniądze
  • Foto: GCI Połczyn Zdrój

Gmina Połczyn-Zdrój od początku lipca br. ma witrynę internetową pn. „Na co idą moje pieniądze”. Teraz każdy obywatel może szybko sprawdzić, co dzieje się z jego podatkami.

Projekt „Na co idą moje pieniądze” to interaktywna prezentacja, dzięki której Mieszkańcom będzie łatwiej zapoznać się ze strukturą dochodów gminnego budżetu. Przyjmuje punkt widzenia mieszkańca i pokazuje, w jakim stopniu przyczynia się on do rozwoju swojej miejscowości, płacąc w niej podatki.

W prezentacjach przedstawiane są planowane zadania inwestycyjne oraz prognoza PIT, z której można dowiedzieć się, o ile zwiększyłyby się wpływy do budżetu, gdyby podatek dochodowy był odprowadzany przez wszystkich mieszkańców. Wystarczy za pomocą specjalnego suwaka ustawić wysokość swoich zarobków, by błyskawicznie zobaczyć jaka część należnego podatku trafia do poszczególnych kategorii budżetowych.

Prezentacja pokazuje z punktu widzenia mieszkańca, w jakim stopniu przyczynia się on do rozwoju miasta i gminy, przeznaczając określoną kwotę pieniędzy na rozwój oświaty, transportu lub na administrację publiczną. Dane są dostępne w ujęciu dziennym lub miesięcznym.

Witryna dostępna jest pod adresem: https://nacoidamojepieniadze.pl/budzet-miasta/polczynzdroj/2019 .

 

Źródło: GCI Połczyn Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: