Złoty Denar dla Kronospan Polska

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-03 15:11:32
Złoty Denar dla Kronospan Polska
  • Foto: Marcin Torbiński

Kronospan otrzymał główną nagrodę w konkursie Koszaliński Denar Nagroda Gospodarcza roku 2018. Organizatorem konkursu od osiemnastu lat jest Koszalińska Izba Przemysłowo - Handlowa. Kapituła konkursu doceniła zarówno osiągnięcia biznesowe firmy, jak i jej szeroką działalność na innych polach, m. in. edukacyjnym i CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu.

Koszaliński Denar to nagroda, przyznawana co roku najlepszym firmom z naszego regionu. Złote i srebrne denary, wręczane przedsiębiorcom przez przedsiębiorców, są wyrazem uznania ich dokonań oraz wyników działalności. Tradycyjnie wręczenie nagród w postaci płaskorzeźby następuje podczas uroczystej gali konkursu, będącej świetną okazją do spotkania i integracji zachodniopomorskiego środowiska biznesowego. 

Kronospan jest już dumnym laureatem tak wartościowych trofeów, jak Certyfikat Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Firma Przyjazna Środowisku, Orzeł Eksportu dziennika Rzeczpospolita, Orzeł Wprost, Diament Miesięcznika Forbes, Ambasador Meblarstwa, Superbrands czy Pracodawca Roku.

Kronospan jest światowym liderem produkcji płyt drewnopochodnych – wiórowych, MDF i OSB – oraz komponentów do ich produkcji. Koncern posiada ponad 100-letnie doświadczenie i tradycje. Obecnie w skład grupy wchodzi około 50 zakładów. Większość z nich znajduje się w Europie. W Polsce grupa Kronospan działa od 1989 roku – w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. Ambicją przedsiębiorstwa jest przede wszystkim wprowadzanie innowacji, rozwijanie produktów, nowe inwestycje, poszerzanie grona odbiorców i wejście na nowe rynki.

Obecne sukcesy polskiej branży meblarskiej wynikają ze współpracy z branżą drzewną. Meblarstwo może liczyć na wysokiej jakości materiały i komponenty do produkcji mebli, ma też dostęp do najnowszych technologii. Kronospan ma  w tym swój bardzo poważny udział – co czwarty mebel w Polsce jest wyprodukowany z najwyższej jakości płyt drewnopochodnych laureata Złotego Denara, a co trzecia podłoga laminowana w Europie została wykonana z produkowanych przez firmę paneli.

W tym roku Złoty Denar w kategorii Mikro Przedsiębiorstwa został przyznany firmie - Piotr Rezmer Armatura Sanitarno-Hydrauliczna U Piotra, Srebrny Denar - Termex-Fiber Sp. z o.o. 

Laureaci w kategorii Duże Przedsiębiorstwa: Złoty Denar - Kronospan Polska Sp. z o.o., Srebrny Denar - Espersen Koszalin Sp. z o.o. 

Laureaci w kategorii Średnie Przedsiębiorstwa to: Złoty Denar - Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o., Srebrny Denar - Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie. 

Laureaci w kategorii Małe Przedsiębiorstwa to: Złoty Denar - Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Inwestycyjnych Piotr Flens, Srebrny Denar - KCB Sport Sp. z o.o. (Strefa 3L Koszalin). 

Objawienie Roku 2018: Biały Denar - Arena Centrum Języków Obcych. 

 Info: Biuro Prasowe Kronospan Polska  


  • Foto: Kronospan

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: