Budżet Obywatelski 2019 - trwa weryfikacja projektów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-03 13:30:52
Budżet Obywatelski 2019 - trwa weryfikacja projektów
  • Foto: TV Gawex

Kolejny etap wdrażania szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego 2019 za nami. Do ratusza wpłynęło aż 49 projektów, z których ostatnie są obecnie poddawane procedurze weryfikacyjnej. Tym samym w ciągu najbliższych kilku dni opublikowana zostanie końcowa lista inicjatyw, które w dniach 22 lipca-4 sierpnia poddane zostaną pod głosowanie mieszkańców.

Spektrum projektów jest bardzo szerokie i rozciąga się od inwestycji budowlanych takich jak budowa parkingów, remonty infrastruktury drogowej czy instalacja placów zabaw, poprzez organizację imprez rozrywkowo-kulturalnych oraz zajęć edukacyjnych a na tak egzotycznych pomysłach skończywszy jak ławki solarne, hamaki miejskie a także instalacja złożona z 11 powszechnie dostępnych instrumentów muzycznych. Cieszy fakt, że do następnego etapu inicjatywy zakwalifikowanych została zdecydowana większość propozycji mieszkańców.

Głosowanie, które już niebawem, odbywać się będzie na 2 sposoby – w sposób tradycyjny, poprzez oddanie głosu na karcie w wybranych punktach miasta (m.in. w Urzędzie Miasta, SAPiK-u oraz na w budynku basenu), a także elektronicznie, za pomocą aplikacji oraz strony internetowej. Nasz wybór nie będzie się musiał ograniczać tylko do jednej propozycji – każdy mieszkaniec może oddać głos na 5 projektów.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim 2019 do dyspozycji mieszkańców oddane zostało 800 000 zł. Przedsięwzięcie poprzedziła kampania informacyjna, przeprowadzona przez doświadczoną w tej materii Pracownię Samorządową z Koszalina.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (03.07) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: