10.Festiwal Balonowy już w ten weekend! W sobotę część ulic Mickiewicza i Piłsudskiego będzie wyłączona z ruchu!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-03 13:08:54
10.Festiwal Balonowy już w ten weekend! W sobotę część ulic Mickiewicza i Piłsudskiego będzie wyłączona z ruchu!
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Festiwal Balonowy cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród ekip, ale również wśród widzów. Każdego roku Szczecinek jest wręcz szturmowany przez okolicznych turystów, którzy skuszeni ofertą fiesty balonowej tłumnie przybywają nad Trzesiecko, aby wziąć w niej udział.

W roku ubiegłym ogromne zainteresowanie dało się zauważyć m.in. po samochodach, które często były parkowane w niedozwolonych miejscach wzdłuż ulicy Mickiewicza. W tym roku organizator na stronie balonywszczecinku.pl informuje, że na całym terenie OSiR nie będzie możliwości parkowania samochodów. Dodatkowo w sobotę 6. lipca wyłączona będzie z ruchu część ulicy Mickiewicza (do ulicy Kamińskiego) oraz część ulicy Piłsudskiego (do ronda przy kościele). 
Ulice te oraz teren Festiwalu przeznaczone są wyłącznie dla samochodów obsługujących balony oraz samochodów organizatorów i służb porządkowych i ratunkowych.

Najbliższe parkingi dla widzów będą dostępne przy basenie (wjazd od ulicy Szczecińskiej) oraz przy Placu Kamińskiego (część trawiasta), a także przy ul. Wyszyńskiego. 
Ponadto istnieje wiele parkingów osiedlowych w promieniu nie większym niż 2 km od terenów Festiwalu. Organizatorzy zachęcają także do korzystania z parkingów ulokowanych w nieco dalszych częściach miasta. Warto pamiętać, że pozostawienie samochodu w strefie zamkniętej lub niedozwolonej może skutkować nałożeniem blokad oraz mandatu.  Więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji Festiwalu Balonowego już dziś (03.07) w programie Letnie Rozmowy, w którym gości główny organizator, Bartosz Oberski. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: