Termomodernizacja sali gimnastycznej w ZS nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-02 11:49:24
Termomodernizacja sali gimnastycznej w ZS nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku
  • Foto: Zespół Szkół nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku

Okres wakacyjny to znakomity czas na przeprowadzenie niezbędnych remontów w szkołach. Te w mniejszym, bądź większym zakresie odbywają się w każdej placówce dla której Powiat Szczecinecki jest organem prowadzącym. Rok bieżący pod względem intensywności prac jest szczególny. Wszystko oczywiście za sprawą podwójnego naboru, będącego pokłosiem reformy edukacji. Szczegółowe informacje na ten temat podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Szczecineckiego przedstawili radnym dyrektorzy wszystkich placówek.

Prawdopodobnie już niebawem rozpoczną się również prace termomodernizacyjne budynku sali gimnastycznej w ZS Nr 2 im. Warcisława IV w Szczecinku. Zmodernizowany zostanie również piec centralnego ogrzewania. Powiat Szczecinecki zaplanował to przedsięwzięcie w budżecie  na rok 2019. Koszt całkowity zadania to ponad 943 tys. zł. Samorząd powiatowy ubiegał się o wsparcie z środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dwa wnioski – jeden dotyczących dotacji, drugi pożyczki na taką samą kwotę w wysokości ponad 442 tys. zł – złożono na początku roku. Rada Nadzorcza WFOŚiGW oba rozpatrzyła pozytywnie. I tym razem nieoceniona przy pozyskaniu środków okazała się pomoc wiceminister środowiska, poseł na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej.

Warto przypomnieć, że również wewnątrz sala gimnastyczna zyska nowe oblicze. Wyremontowane zostanie także zaplecze socjalno-sanitarne. Całość pochłonie nieco ponad 1 mln zł. Powiat Szczecinecki otrzymał 50% dofinansowanie zadania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: