500+ na każde dziecko - ruszył nabór wniosków

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-01 15:51:54
500+ na każde dziecko - ruszył nabór wniosków
  • Foto: TV Gawex

1-go lipca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy 2019/2020. Ruszył także nabór wniosków na świadczenie wychowawcze 500+ na pierwsze dziecko. Wszystkie wnioski można składać w wersji elektronicznej. Jak poinformowała Iwona Wagner, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - wczesne złożenie wniosku będzie skutkowało szybszą wypłatą środków.

Dziś (1.07) ruszył nowy okres świadczeniowy 2019/2020, a to oznacza, że wszyscy korzystający ze świadczeń obsługiwanych przez MOPS mogą składać wnioski na zasiłki rodzinne wraz z dodatkami, fundusz alimentacyjny, na program „Dobry Start” oraz na popularne 500+, które od lipca tego roku będzie przysługiwało na każde dziecko. 
"Wszystkie wnioski można składać w wersji elektroniczne. Jeżeli chodzi o Fundusz Alimentacyjny i o świadczenia rodzinne taki wniosek można złożyć tylko przez platformę https://empatia.mpips.gov.pl i tutaj do weryfikacji służy już podpis elektroniczny bądź profil zaufany. Z kolei jeżeli chodzi o program "Dobry Start" to tutaj wniosek możemy złożyć przez bankowość elektroniczną i również przez platformę https://empatia.mpips.gov.pl. Natomiast jeżeli chodzi o świadczenie wychowawcze 500+ tutaj wnioski możemy składać przez bankowość elektroniczną, portal https://empatia.mpips.gov.pl i pue-zus."  - powiedziała Iwona Wagner, z-ca dyrektora MOPS w Szczecinku. Taki wniosek można również złożyć w formie papierowej osobiście w siedzibie MOPSu przy ulicy Koszalińskiej. Świadczenie wychowawcze 500+ przyznawane jest na dzieci do 18 roku życiu, bez względu na dochód rodziny. Nie potrzeba także ustalania alimentów od drugiego z rodziców w przypadku gdy ktoś wychowuje dziecko samotnie. 
"Ja zachęcam, aby już składać wnioski w wersji elektronicznej od 1-go lipca dlatego że możemy uniknąć oczekiwania w długich kolejkach. Ponadto przy wnioskach złożonych od lipca do września br. mają gwarancję, ze zostaną wypłacone z wyrównaniem od lipca. Natomiast jeśli wniosek będzie złożony po 30 września to wówczas świadczenie będzie przysługiwało od dnia złożenia wniosku"- dodała nasza rozmówczyni.

Szacuje się, że w samym Szczecinku z programu 500+ skorzysta około 6200 osób.

Zmianie uległ także próg wysokościowy w Funduszu Alimentacyjnym. W chwili obecnej  wynosi on 800 zł. Jeżeli chodzi o program "Dobry Start" to tu nie ma żadnych zmian, należy jedynie pamiętać o okresie składania wniosków do 30 listopada. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: