Poseł Radosław Lubczyk nie wstąpił do klubu PO-Koalicja Obywatelska

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-07-01 15:20:54
Poseł Radosław Lubczyk nie wstąpił do klubu PO-Koalicja Obywatelska
  • Foto: TV Gawex

Kilka tygodni temu posłowie posłowie Nowoczesnej oficjalnie przystąpili do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej. Na taki krok nie zdecydowało się dwóch posłów - Marek Ruciński i Radosław Lubczyk, poseł ziemi szczecineckiej. Do końca kadencji zamierza pozostać posłem niezrzeszonym.

Z 14 posłów Nowoczesnej tylko dwóch nie zdecydowało się na wstąpienie w szeregi nowego klubu PO-Koalicja Obywatelska. Jednym z nich jest poseł ziemi szczecineckiej Radosław Lubczyk." Nie wszedłem do tego klubu ponieważ ja 3 lata temu wchodziłem do Sejmu z list partii Nowoczesna, która powstała w sprzeciwie do Platformy Obywatelskiej. Ja przypomnę jak PO zabrało nam pieniądze z OFE czy chociażby podniosła podatek VAT na 23% - tzw. polityka "ciepłej wody" dlatego właśnie powstała Nowoczesna. Dzisiaj moje sumienie nie pozwala mi wstąpić do wspólnego klubu PO i Nowoczesnej ponieważ powstaliśmy w kontrze do PO i ja nie przyłożę ręki do tych pomysłów. Mam swoje poglądy, swoje idee i zostanę im wierny." - powiedział nam poseł Radosław Lubczyk.

Zapytany o dalsze plany związane z polityką, poseł Radosław Lubczyk zapewnia, że do końca tej kadencji zamierza pozostać posłem niezrzeszonym jednak nie wyklucza współpracy w innym ugrupowaniem. " Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL) stworzył Koalicję Polską. Jest to jakiś kierunek, któremu się przyglądam i nie wykluczam współpracy z przewodniczącym Kosiniakiem-Kamyszem. Bardzo dobrze nam się pracowało w komisji zdrowia, nadajemy na tych samych falach natomiast z pomysłami Grzegorza Schetyny nie zgadzam się i nie będę tego firmował swoją twarzą. " - kończy nasz rozmówca. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: