Wilcze Laski mówią "nie" inwestorowi

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-28 13:13:04
Wilcze Laski mówią "nie" inwestorowi
  • Foto: TV Gawex

W czwartkowy wieczór w Wilczych Laskach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące planów budowy na terenie miejscowości zakładu przetwarzania opon. Zorganizowana przez potencjalnych inwestorów prezentacja szybko przeobraziła się w konfrontację z lokalną społecznością, która jednym głosem wyraźnie sprzeciwia się przedsięwzięciu.

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia dokumentacji środowiskowej oraz próby przybliżenia sposobu działania planowanej inwestycji. Zgodnie z założeniami, w nowym zakładzie za pomocą metody niskotemperaturowej pirolizy przetwarzane byłoby blisko 40 ton opon dziennie. Obawy mieszkańców wzbudziły więc nie tylko ewentualne negatywne następstwa dla środowiska ale również problem pojawienia się na okolicznych drogach ogromnych samochodów ciężarowych przywożących materiał do obróbki.

Inwestorzy zarzuty odparli, posiłkując się zaprezentowaną dokumentacją. Przybyły na zebranie Ryszard Przybylski, radny sąsiedniej Gminy Okonek, przedstawił jednak uzyskaną od tamtejszego nadleśnictwa dokumentację zawierającą dane całkowicie odmienne od zaprezentowanych przez inwestorów, czym wzbudził jeszcze większą wrzawę wśród zebranych. Jak wyjaśnili właściciele firmy chcącej wybudować zakład, winę za rozbieżności ponosi niefachowy pracownik sporządzający dostarczoną leśnikom informację i jednocześnie zapewnili, że wynikły błąd zostanie w najbliższym czasie naprawiony.

Warto dodać, że obecny na zebraniu Wójt Gminy Szczecinek, Ryszard Jasionas, dokonał wcześniej zawieszenia decyzji pozwalającej na powstanie zakładu. Wyjaśnił również, że będzie musiała ona zostać uchylona jeżeli inwestorzy uzyskają zgodę na rozpoczęcie działalności od Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Sanepidu oraz Wód Polskich.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (28.06) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: