Praca na wakacje, możliwości poszukiwań i oferty pracy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-27 11:49:10
Praca na wakacje, możliwości poszukiwań i oferty pracy
  • Foto: TV Gawex

Wakacje rozpoczęły się na dobre, jest to pora wypoczynku i korzystania z uroków pięknej pogody. Nie każdy jednak z uczniów myśli w tym czasie jedynie o relaksie. Przedsiębiorcza młodzież traktuje przerwę w nauce jako doskonałą okazję do zarobienia dodatkowego grosza.

Podczas wakacji, nie każdy może pozwolić sobie na wypoczynek, wiele osób w tym czasie poszukuje pracy. Aktualnie dostępnych jest ok. 80 tysięcy ofert zatrudnienia w całej Polsce. Są to najczęściej propozycje współpracy w kurortach nadmorskich, skierowane do młodzieży. Osoby małoletnie mogą liczyć na wsparcie w szczecineckiego OHP, które aktualnie znajduje się w budynku byłego Medyka przy ul. Kościuszki.

Zainteresowani pracą na okres wakacji przede wszystkim znajdą oferty tymczasowego zatrudnienia w Internecie, na witrynach sklepowych, bądź bezpośrednio u pracodawców z branży hotelarskiej i gastronomicznej. Na terenie naszego miasta również można się z nimi spotkać. 

Co więcej, dla młodych ludzi Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku posiada środki finansowe z projektów unijnych, które umożliwiają szkolenia, kursy i podjęcie stażu. Warto rozważyć taką formę zatrudnienia, ponieważ często jest tak, że po odbyciu praktyki, stażysta podejmuje współpracę w wymiarze etatu na dłużej.

Wielu bezrobotnych zainteresowanych jest również podjęciem pracy poza naszym krajem. Decydując się na wyjazd za granicę musimy być bardzo ostrożni przy zawieraniu umowy, szczególnie powinniśmy być uwrażliwieni na wszelkiego rodzaju opłaty pobierane przy podpisywaniu dokumentów. Jeżeli podpisujemy umowę firma nie może od nas żądać opłat pośrednictwa - w UE jest to zakazane. Badania lekarskie i tłumaczenie dokumentów - tylko takie kwestie mogą podlegać opłatom. Jednak najważniejszą rzeczą, o której należy bezwzględnie pamiętać przy podjęciu pracy za granicą to odpowiednie zabezpieczenie swoich osobistych dokumentów, takich jak, dowód osobisty, paszport.

Więcej już dziś (28.06) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: