Debata społeczna w Grzmiącej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-27 10:41:41
Debata społeczna w Grzmiącej
  • Foto: KPP Szczecinek

Wczoraj w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Grzmiącej odbyła się debata społeczna pn.: „Bezpieczna Gmina Grzmiąca”. Do udziału w debacie zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją ale przede wszystkim lokalną społeczność.

Spotkanie z mieszkańcami gminy Grzmiąca odbyło się wczoraj o 16.00 w szkole podstawowej. Przy prezydialnym stole, w kierunku którego padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa zasiedli, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku młodszy inspektor Andrzej Dziemianko, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego komisarz Tomasz Bykowski, aspirant sztabowy Marek Ambruszewicz Kierownik Posterunku Policji w Barwicach, oraz aspirant sztabowy Krzysztof Przyborowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku. Honorowe miejsce przy stole zajął również Wójt Gminy Grzmiąca Patryk Makowski. Obecni byli również wszyscy dzielnicowi z barwickiego posterunku policji.

Mieszkańcy Gminy Grzmiąca podczas spotkania mieli okazję zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi ilości przestępstw oraz zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie gminy. Omówione zostały także zagrożenia związane z najbardziej uciążliwymi społecznie przestępstwami.

Po wystąpieniu Wójta Gminy Grzmiąca zaprezentowano uczestnikom debaty aktualną mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnych, która funkcjonuje od początku wakacji. Liczba 47 zabitych wstrząsnęła uczestnikami i stała się powodem wywiązania dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z podniesionych wniosków było przywrócenie fotoradaru, którego brak odczuwają mieszkańcy Grzmiącej.

Na spotkaniu przypomniano założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawione zostały zagrożenia, które od czasu funkcjonowania tego narzędzia wprowadzili mieszkańcy gminy. Omówiono też, jakie działania podejmuje Policja po uzyskaniu w ten sposób informacji.

Uczestnicy spotkania, oprócz wypowiedzi na forum, mogli wyrazić swoją opinię o stanie bezpieczeństwa poprzez wypełnienie anonimowej ankiety. Uwagi i wnioski zgłoszone podczas debaty oraz zawarte w ankiecie będą analizowane pod kątem poprawy poczucia bezpieczeństwa i skuteczności pracy funkcjonariuszy.

Wszystkie wnioski i uwagi mieszkańców zostały zapisane i będą uwzględniane w toku codziennej służby.

 

mł.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: