Działaj Lokalnie 2019 - kolejne umowy podpisane

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-26 14:59:53
Działaj Lokalnie 2019 - kolejne umowy podpisane
  • Foto: TV Gawex

W dzisiejsze (26.06) przedpołudnie w Starostwie Powiatowym w Szczecinku przedstawiciele Stowarzyszenia LGD POJEZIERZE RAZEM podpisali umowy z beneficjentami, dotyczące przyznanych środków finansowych w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Całkowita kwota pomocy wynikająca z podpisanych umów wyniesie nieco ponad 30 000 zł a z dofinansowania skorzysta siedem podmiotów. Relacja z tego wydarzenia już dziś w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Kolejne umowy na łączną kwotę 30 201,00 zł w ramach programu Działaj Lokalnie podpisano dzisiaj (26.06) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Dzięki środkom siedem stowarzyszeń zrealizuje niezwykle interesujące projekty:

1. Pierwszy projekt to operacja pt. „Mleczne inspiracje”, który będzie realizowany przez Stowarzyszenie Nasza Gmina z Dalęcina. W ramach zadania zorganizowane będą niepowtarzalne warsztaty, w trakcie których uczestnicy poznają tradycyjne i nowatorskie przepisy z mlekiem w roli głównej, a następnie przygotują takie produkty jak: sery, jogurty i masło. Ponadto organizatorzy przewidzieli wyjazd na farmę do Juchowa oraz spotkanie z dietetykiem.

Przyznana kwota dotacji wynosi: 3 096,00 zł.

2. Kolejne zadanie to inicjatywa pt. „Mój przyjaciel ma cztery łapy” organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych w Barwicach. W ramach projektu realizowanych będzie wiele przedsięwzięć, które mają na celu rozwój świadomości, wrażliwości i kompetencji mieszkańców gminy Barwice w zakresie opieki nad zwierzętami, poprawienie bezpieczeństwa dzieci, młodzieży i dorosłych mających styczność ze zwierzętami oraz poprawę warunków bytowych zwierząt na terenie gminy. Przyznana kwota dotacji wynosi: 6 000,00 zł.

3. Projekt pt. „ZUMBA za złotówkę - nauka przez aktywność fizyczna, baw się razem z nami !!!” realizować będzie Stowarzyszenie Be Happy z Bornego Sulinowa. Organizatorzy zakładają przeprowadzenie cyklu zajęć Zumba, dla mieszkańców gminy Borne Sulinowo, w celu zaszczepienia w uczestnikach zamiłowania do ruchu, aktywności fizycznej, działań prozdrowotnych i integracji społecznej.

Przyznana kwota dotacji wynosi: 3 300,00 zł.

4. Kolejna inicjatywa to „Warsztaty nauki wyplatania wieńca dożynkowego i ozdób dożynkowych dla dzieci i młodzieży” organizowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Kuźnia Talentów" w Krągach. Poprzez cykliczne spotkania organizatorzy chcą zainteresować i przekazać tradycję wyplatania wieńców i ozdób dożynkowych młodszym pokoleniom. Ponadto ma to być oferta aktywnego spędzania czasu skierowana dla  dzieci i młodzież podczas wakacji, sposób na poszerzenie wiedzy z zakresu uprawy zbóż, z historii tradycji dożynkowych, okazja do wspólnych śpiewów i biesiad oraz promowania zdrowego stylu życia i zdrowej żywności.

Przyznana kwota dotacji wynosi: 4 065,00 zł.

5. Projekt pt. „Anioły są wśród nas” to operacja, którą przeprowadzi grupa nieformalna Babski Klub Optymistek 40+ pod opieką Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie. Serdecznie zapraszamy mieszkanki Bornego Sulinowa w wieku 40+ do uczestnictwa w nowym projekcie. Tym razem Babski Klub Optymistek 40+ proponuje szkolenie i warsztaty z posługiwania się nowatorską techniką plastyczną Powertexu. Projekt zwieńczy wystawa, przygotowane przez uczestniczki projektu. Po zrealizowaniu projektu prace zostaną przekazane na cel charytatywny na rzecz osób potrzebujących.

Przyznana kwota dotacji wynosi: 3 740,00 zł.

6. Następne zadanie to projekt pt. „Razem możemy więcej!”, który realizować będzie Gminny Ludowy Zespół Sportowy "Zawisza" Grzmiąca. Celem operacji będzie zagospodarowanie terenu wokół boiska, którego podejmą się mieszkańcy miejscowości w ramach wolontariatu (przewiduje się następujące prace: zdemontowanie starego ogrodzenia, wykonanie prac ziemnych, zamontowanie nowego ogrodzenia). Po zrealizowaniu zadania na przygotowanym terenie zostanie zorganizowany piknik integracyjny dla mieszkańców. Przyznana kwota dotacji wynosi: 6 000,00 zł.

7. Ostatnim projektem który otrzyma dotacje jest cykl warsztatów teatralnych zwieńczonych spektaklem pn. "Grzeczne kobiety nie tworzą historii", organizacji których podjęło się Stowarzyszenie "Stacja Kultura" w Bornem Sulinowie. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie kultury poprzez organizację warsztatów teatralnych i zaprezentowanie mieszkańcom gminy Borne Sulinowo profesjonalnie przygotowanego spektaklu słowno-muzycznego  o charakterze edukacyjno-rozrywkowym.

Przyznana kwota dotacji wynosi: 4 000,00 zł.

Program „Działaj Lokalnie” jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW), realizatorem Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP), natomiast ośrodkiem na terenie powiatu szczecineckiego  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania POJEZIERZE RAZEM.

Na zakończenie wiceprezes Stowarzyszenia Krzysztof Lis podziękował sponsorom: samorządom gminnym (gm. Wiejska Szczecinek, Borne Sulinowo, Barwice, Grzmiąca), firmie Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. oraz Fundacji im. Stanisława Karłowskiego w Juchowie, zaś prezes Paweł Mikołajewski przekazał bardzo dobrą wiadomość. Otóż jeszcze w tym roku LGD w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  otrzyma środki w wysokości 550 tys. zł, które będą wykorzystane na utworzenie nowych miejsc w pracy na terenie gmin powiatu szczecineckiego.

 

Info:Piotr Rozmus 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: