Nowa atrakcja bobolickiej biblioteki

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-25 15:57:22
Nowa atrakcja bobolickiej biblioteki
  • Foto: TV Gawex

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, wzorem najlepszych tego typu placówek w kraju, nieustannie poszerza swoją kulturalną ofertę dla mieszkańców. Tym razem, dzięki staraniom pracowników jednostki, udało się uzyskać dofinansowanie z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, które przeznaczono na nieco orientalny projekt w postaci teatrzyku kamishibai.

Prezentowane przez pracowników biblioteki sztuki charakteryzują się nie tylko wymiarem artystycznym ale łączą w sobie również walory edukacyjne. Przystępna forma spektakli powoduje niezwykle pozytywny odbiór przedstawień przez dzieci.

Teatralna nowość to nie jedyne atrakcje jakie biblioteka ma w zanadrzu dla mieszkańców. W ramach prowadzonego przez placówkę projektu „Oko na kulturę”, organizowane będą m.in. cieszące się największą popularnością czytelników spotkania autorskie.

Również w kwestii teatrzyku kamishibai planowane są dalsze działania, m.in. zakup kolejnych bajek. W planach jest również konkurs plastyczny na najpiękniejszą okładkę ulubionej bajki prezentowanej w japońskim teatrzyku.

Więcej szczegółów w dzisiejszym (25.06) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: