XI Gra Miejska - trwają zapisy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-25 15:35:53
XI Gra Miejska - trwają zapisy
  • Foto: TV Gawex

Od jedenastu lat Szczecinek, w wakacyjny weekend, na powrót staję się Neustettin. Po ulicach chodzą panowie w cylindrach i eleganckie panie w piórach. I bynajmniej nie jest to filmowa scenografia. Miasto staje się planszą do gry.

Gra Miejska to nowa forma rozrywki, rozgrywana w wielu miastach świata. Esencją gier miejskich jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej jako istotnego elementu rozgrywki. Łączy w sobie cechy flash mobów i happeningów ulicznych oraz gier komputerowych, RPG i harcerskich podchodów.

W Szczecinku zadaniem uczestników jest zawsze rozwiązanie zagadki kryminalnej, z przedwojennego Neusttetin, na podstawie otrzymanych materiałów oraz rozmów z postaciami rozsianymi po najciekawszych punktach miasta. Uczestnicy spotykają bohaterów wydarzeń, zadają im pytania, próbują zebrać w całość posiadane informacje, ocenić, kto mówi prawdę i po kilku godzinach zmagań wskazać rozwiązanie intrygi.

Organizatorami Szczecineckiej Gry Miejskiej są 13 Czarny Szczep im. Zawiszy Czarnego oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Konsultacje historyczne zapewnia Portal Szczecinek.org oraz Muzeum Regionalne w Szczecinku.  Naszym partnerem jest również Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza w Szczecinku. Szczecinecka Gra Miejska odbywa się w ramach projektu Exploring Szczecinek.

Zgłoś swój zespół już dzisiaj. Zapraszamy zespoły 2-4 osobowe. W tym roku gra ma dwie kategorie trudności: spacerową oraz zaawansowaną  Kapitanowie zespołów startujących w kategorii  zaawansowanej muszą mieć ukończone 16 lat. Udział w Grze jest bezpłatny. W tym roku można korzystać z systemu rowerów miejskich oraz własnych rowerów. Patrole porusząjące się wyłącznie pieszo będą dodatkowo punktowane i mają więcej czasu na rozwiązanie zagadki.  Wypełnij ankietę zgłoszeniową.  Uwaga! Zachęcamy do uczestnictwa w Grze w strojach z epoki. Stroje z lat 30-tych i 40-tych będą dodatkowo punktowane w klasyfikacji końcowej.

Więcej szczegółów: www.szczecineckagramiejska.pl

Info: Strona internetowa organizatora

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: