W Szczecinku działa Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-24 14:16:05
W Szczecinku działa Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
  • Foto: TV Gawex

Przy Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szczecinku powstał punkt dla osób poszkodowanych przestępstwem. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Caritas. Celem specjalistów w punktach konsultacyjnych jest udzielenie różnorakiej pomocy osobom, które po nią się zgłoszą: psychologicznej, prawnej, w uzyskaniu statusu osoby pokrzywdzonej, ekonomicznej.

Zdarza się, że osoby będące w trudnej sytuacji stają się ofiarami przestępstw. Nierzadko po zgłoszeniu sprawy na policję poszkodowani są wtłaczani w tryby biurokracji, której nie rozumieją, co dodatkowo może być dla nich traumatycznym przeżyciem dlatego też Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z Caritas wyszło z inicjatywą utworzenia w poszczególnych miastach punktu konsultacyjnego dla osób poszkodowanych przestępstwem. W Szczecinku taki punkt powstał przy parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Szczecinku.
Punkt znajduje się przy kancelarii parafialnej i jest czynny przez wszystkie dni robocze od poniedziałku do piątku. W poniedziałek od 12:00-20:00. Od wtorku do piątku od 08:00-16:00. Wcześniejsze umawianie nie jest konieczne.

Oprócz pomocy doraźnej w formie różnorodnych punkt organizuje także różnego rodzaju atrakcje dla dzieci, które pochodzą ze środowisk pokrzywdzonych przestępstwem. Wszystkie porady oferowane przez punkt są bezpłatne. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: