Tygodniowy raport Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-24 12:44:00
Tygodniowy raport Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 17.06.2019 r. do 23.06.2019 r. strażnicy podjęli 130 interwencji w stosunku do 150 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 60 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 32 zdarzenia, z czego w 32 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy. Dla Policji przekazano 5 osób. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazali 6 zwierząt. Strażnicy pomogli w uruchomieniu 2 pojazdów. W 4 przypadkach zastosowali blokady na koła samochodów.

17.06.2019 r. około godziny 15:20 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ul. Piłsudskiego. Po przyjeździe strażników mężczyzna ten stał już na nogach ale nie mógł utrzymać równowagi, był trzeźwy. Nie pamiętał wszystkiego. Na miejsce został wezwany zespół ratunkowy, któremu przekazano mężczyznę.

18.06.2019 r. około godziny 19:50 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak mężczyzna z psem, który przyszedł w okolice wieży Przemysława zabrał pozostawiony tam na stole telefon komórkowy. Na podstawie zapisu z kamer mężczyzna ten został rozpoznany a następnie do jego miejsca zamieszkania został wysłany patrol straży miejskiej. Mężczyzna przyznał się, że znalazł w parku telefon Huawei. W związku z tym, iż zaszło przywłaszczenie mienia, na miejsce wezwano patrol Policji, któremu przekazano mężczyznę. Jak się okazało mężczyzna ten był poszukiwany.

20.06.2019 r. około godz. 23:55 patrol SM będąc na ulicy Kościuszki zauważył mężczyznę jadącego rowerem całą szerokością chodnika. Strażnicy zatrzymali rowerzystę i okazało się, że czuć było od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna przyznał się do picia alkoholu. Na miejsce wezwano patrol Policji, któremu przekazano rowerzystę.

21.06.2019 r. około godz. 10:40 operator monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę, który siedział na schodach przy wejściu na dworzec PKP i pił piwo z puszki. Człowiek ten po wypiciu piwa rzucił puszkę na ziemię i poszedł na przystanek PKS, ułożył się na ławce przystanku. Skierowany tam patrol zastał śpiącego mężczyznę. Strażnicy dobudzili go i poinformowali o sporządzeniu na niego wniosku do sądu.

21.06.2019 r. około godz. 16:00 z polecenia dyżurnego SM patrol udał się na ulicę Kołobrzeską, gdzie dwóch mieszkańców Szczecinka ujęło sprawców, którzy dokonali rozboju wyrywając torebkę kobiecie. Ujęci mężczyźni zostali przekazani przez strażników dla patrolu Policji.

22.06.2019 r. około godz. 11:55 patrol SM został wysłany na ulicę Narutowicza do mężczyzny leżącego na poboczu drogi. Na miejscu w trawie strażnicy zastali śpiącego, upojonego alkoholem mężczyznę. Dobudzili go i wylegitymowali. Mężczyzna ten odmówił pomocy medycznej, przyznał, że wcześniej pił alkohol. Ponieważ nie był w stanie iść
o własnych siłach został przewieziony do miejsca zamieszkania.

22.06.2019 r. tuż przed północą dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na osiedlu Koszalińskim chodzi mężczyzna w pidżamie. Patrol straży miejskiej, który udał się na miejsce odnalazł osobę. Z rozmowy ze starszym mężczyzną w wieku 72 lat można było wywnioskować że ma problemy z pamięcią. Oświadczył że wyszedł z domu wyrzucić śmieci, stracił orientację i nie wiedział gdzie się znajduje. Na miejscu ustalono tożsamość mężczyzny i miejsce zamieszkania. Strażnicy przewieźli starszego pana  do domu na ulicę Kościuszki.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: