Policjant po służbie na ratowniczym dyżurze zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-21 14:23:43
Policjant po służbie na ratowniczym dyżurze zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę
  • Foto: KPP Szczecinek

Starszy sierżant Krzysztof Pawłat policjant Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku w czasie wolnym od służby, zatrzymał na terenie gminy Borne Sulinowo nietrzeźwego rowerzystę. Funkcjonariusz uniemożliwił 41-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce kolegów w niebieskich mundurach. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Borne Sulinowo miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W całym zdarzeniu nie było by nic nadzwyczajnego dla zwykłego obywatela ponad godną naśladowania reakcją obywatela na zachowania niezgodne z prawem. Zdziwił się jednak bardzo mocno 41-letni rowerzysta, któremu dalszą podróż na „podwójnym gazie” udaremniła karetka pogotowia. Starszy sierżant Krzysztof Pawłat jest policjantem drogówki, ale nim zaczął pełnić służbę w niebieskim mundurze, niósł drugiemu człowiekowi pomoc pełniąc dyżury w szczecineckim szpitalu jako ratownik medyczny. Pasja sprawiła, że policjant połączył te dwa zawody a wczorajsze zdarzenie pokazało tylko jak bardzo czuje się odpowiedzialny za bezpieczeństwo drugiego człowieka.
Wczoraj oficer dyżurny otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego rowerzysty. Załoga karetki pogotowia, która wracała z transportu pacjenta na swojej drodze zauważyła nietrzeźwego rowerzystę. Inni uczestnicy ruchu widząc chwiejnie jadącego mężczyznę na rowerze całą szerokością jezdni omijali go szerokim łukiem, policjant w stroju ratownika medycznego, który na co dzień dba o bezpieczeństwo na drodze ani chwili nie wahał się by podjąć stanowcze kroki. Starszy sierżant Krzysztof Pawłat zatrzymał rowerzystę i kazał mu zsiąść z roweru, a o fakcie poinformował dyżurnego szczecineckiej jednostki, który na miejsce wysłał patrol drogówki. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia swojego kolegi, mężczyzna w chwili badania miał ponad 2 promile alkoholu.

41-letni mieszkaniec gminy Borne Sulinowo odpowie za swoje czyny przed sądem, który może orzec karę aresztu, karę grzywny do 5 000 zł oraz zakaz prowadzenia rowerów na okres od 6 m-cy do 3 lat. I choć jazda pod wpływem alkoholu na rowerze jest tylko wykroczeniem być może zdecydowane działanie policjanta ze Szczecinka uratowało mu życie.

 

KPP Szczecinek

mł.asp. Anna Matys 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: