Festiwal Płotkarsko-Sprinterski okiem ekspertów

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-18 08:55:40
Festiwal Płotkarsko-Sprinterski okiem ekspertów
  • Foto: STS Pomerania Szczecinek

Doskonała pogoda i bardzo szybka nawierzchnia stadionu lekkoatletycznego pozwoliła na osiągnięcie kilku bardzo dobrych rezultatów na Festiwalu sprintersko-płotkarskim w Szczecinku.

Na obiekcie Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica odbyły się zawody klasy mistrzowskiej międzynarodowej. Przy wsparciu samorządów miasta i powiatu, można było zorganizować zawody najwyższej rangi. Do Szczecinka przybyła lekkoatletyczna  reprezentacja Arabii Saudyjskiej. Nasi goście byli zachwyceni obiektem lekkoatletycznym i wyrazili chęć przyjazdu do Szczecinka na zgrupowanie reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Doha. Efektem wizyty w Szczecinku jest również przyjazd do Szczecinka czterdziestoosobowej reprezentacji Algierii w lipcu, a w sierpniu reprezentacji Kataru.

W Szczecinku mamy doskonałe warunki do realizacji przygotowań w lekkiej atletyce. Odwiedzili nasze miasto byli lekkoatleci, sędziowie i zawodnicy z wielu odległych regionów Polski. Najlepszy wynik zawodów uzyskał w biegu na 400 m ppł. 51,47 Alsaad Muath Ali. Drugi na 400 m ppł. Jakub Olejniczak AZS OŚ Poznań były zawodnik STS Pomerania Szczecinek i uczeń ZS nr 6 w Świątkach w kategorii U23 uzyskał najlepszy rezultat w Polsce. Najlepszą płotkarką okazała się uczennica ZS 6 Magdalena Tomczak-Gołowicz, na którą liczymy w zbliżającej się Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Z kolei na 110 m ppł najlepszy był Natan Frąckiewicz, uzyskując dwukrotnie wynik lepszy od wskaźnika na Mistrzostwa Europy w Szwecji.

Do Szczecinka przyjeżdżam od ponad 30 lat i za każdym razem widzę rozkwit miasta i jego piękno. Prowadzę spikerkę na wielu imprezach w całym kraju, a szczególności zawody lekkoatletyczne na których często słychać o zawodnikach STS Pomerania Szczecinek. Już w sierpniu w Gdańsku kolejne Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km, gdzie głównym faworytem jest zawodnik STS Pomerania Szczecinek Marcin Chabowski – powiedział Paweł Zięba z Warszawy, spiker zawodów (prowadził spikerkę na głównych zawodach w Polsce rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Świata).

Jestem zachwycony obiektem, bardzo szybka bieżnia i dobra atmosfera. Takie zawody to duże wyzwanie logistyczne, organizatorzy poradzili sobie bardzo dobrze. Już w sierpniu przyjeżdżamy na obóz lekkoatletyczny do Szczecinka. Moi zawodnicy Alicja Kaczmarek biegała 400 m ppł i uzyskała 62,11 oraz Olga Rzeszewska na 100 m 12,17 i 200 m 24,73 to czołowe zawodniczki w Polsce, chwalą sobie wizytę w Szczecinku – powiedział Tomasz Saska z Gorzowa (trener kadry narodowej 400 m).

Zgadzam się z kolegą to doskonały obiekt i dobra atmosfera – trener kadry narodowej płotkarek Iza Zalewska-Posmyk.

To dobrze zorganizowane zawody, moi zawodnicy bardzo chwalą szybką nawierzchnię mój młody zawodnik Kacper Fojuth z MKS 1930 Chojniczanka - 50.48 pokonując minimalne Bartosza Jarosza z STS Pomerania Szczecinek. Liczę, że ta dwójka spotka się w finale 10-12 lipca OOM w Poznaniu – Jarosław Wróblewski Trener ZKN z pomorskiego.

Potwierdzam bardzo szybka bieżnia – Artur Walczak, trener Nadodrza Powodowo.

To kolejne doświadczenie organizacyjne i duże wyzwanie. Nieocenioną pomoc przy organizacji zarówno Mistrzostw Polski w Biegu na 5000 m w maju 2019 jak i tych zawodów udzieliła nam Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku, Joanna Buzała. Zawody dofinansowane zostały przez Miasto Szczecinek i Powiat Szczecinecki.  

Info: Andrzej Juniewicz

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: