Szczecin i Szczecinek z in vitro

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-17 15:29:13
Szczecin i Szczecinek z in vitro
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecin oraz Miasto Szczecinek jako pierwsze wyraziły chęć skorzystania w 2019 roku z zachodniopomorskiego programu in vitro. Dzięki opracowanym dokumentom i złożonym wnioskom sięgną po finansowe wsparcie z budżetu województwa adresowanego dla programów polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Do obu samorządów trafi prawie 200 tys. zł. We wtorek, 18 czerwca br. umowy przyznające pomoc podpiszą w Szczecinie z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem oraz członkiem Zarządu Województwa Stanisławem Wziątkiem, wiceprezydent Daniel Wacinkiewicz i burmistrz Daniel Rak.

Miasto Szczecinek po środki na program in vitro sięga już drugi raz. To pierwszy zachodniopomorski samorząd, który zdecydował się na pomoc młodym parom w posiadaniu potomstwa. Do Szczecinka dołączy w tym roku także Szczecin, który decyzję o wdrożeniu przedsięwzięcia podjął w końcu 2018 roku.

Do obu samorządów trafi pomoc w wysokości blisko 200 tys. zł. Szczecinek otrzyma 50 tys. zł, a Szczecin 145 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu województwa zachodniopomorskiego. W Szczecinku do programu zakwalifikowano w 2019 roku 20 par, w Szczecinie 29.

Info: Biuro Prasowe WZP

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: