Bohaterski czyn doceniony - spotkanie marszałka Olgierda Geblewicza z bohaterem z Ukrainy.

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-17 15:15:20
Bohaterski czyn doceniony - spotkanie marszałka Olgierda Geblewicza z bohaterem z Ukrainy.
  • Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego Biuro Prasowe

9 czerwca, na autostradzie A6 doszło do karambolu drogowego, w wyniku którego zginęło 6 osób. Ofiar z pewnością byłoby więcej gdyby nie zachowanie i pomoc kierowcy z Ukrainy, który uratował kilka osób, wyciągające je z płonących aut po wypadku na A6 pod Szczecinem. Jego bohaterski czyn docenił marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 17 czerwca br. w Szczecinie.

- Wiemy jak bardzo traumatycznie nasze społeczeństwo przeżyło  wypadek, do którego doszło tydzień temu pod Szczecinem. To, co wspaniałe w tak tragicznym momencie to postawa ludzi, którzy ryzykując własne życie, ratowali innych. W imieniu całego społeczeństwa zachodniopomorskiego dziękuję i gratuluję wspaniałej postawy panu Andreiiowi, który nie wahając się wyciągał ludzi z płonących aut. – mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

- Zrobiłem to, co dyktowało mi serce. Gdybym nie ruszył na ratunek, nigdy bym sobie tego nie wybaczył. Żałuję, że tego czasu było tak mało i nie udało się uratować wszystkich. - powiedział w czasie spotkania Andreii Sirovatskyi.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: