I Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-17 15:04:50
I Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny w Szczecinku
  • Foto: Katarzyna Wilczyńska

14 czerwca 2019 roku na nowym stadionie lekkoatletycznym w Szczecinku po raz pierwszy odbył się Zachodniopomorski Integracyjny Mityng Lekkoatletyczny. Gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Szczecinku, a współorganizatorami: UKS Victoria Szczecinek, STS Pomerania Szczecinek, Powiat Szczecinek, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miasto Szczecinek.

Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu była integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół naszego regionu i wspólna rywalizacja sportowa. Królowa sportu – lekkoatletyka – zgromadziła na pięknym szczecineckim stadionie lekkoatletycznym kilkadziesiąt zawodniczek i zawodników: SOSW Szczecinek, nasi Przyjaciele z SP 1 Szczecinek, sportowcy z SP 4 Szczecinek, ZPET Bobrowo, SP Barwice, a także zawodnicy STS Pomerania i UKS Victoria. Takie święto sportu  nie mogło obyć się bez znamienitych gości – którym w tym miejscu dziękujemy za przybycie – Starosta Powiatowy Pan Krzysztof Lis, Dyrektor OSIR-u Pan Szymon Bibik, Dyrektor ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica Pani Joanna Buzała i oczywiście Gospodarz Mityngu – Dyrektor SOSW w Szczecinku Pani Barbara Zasada. Wszystkich zebranych na stadionie powitał Pan Starosta Krzysztof Lis oraz Pani Dyrektor Barbara Zasada, którzy życzyli młodym sportowcom sukcesów ale i radości z bycia razem i pięknej sportowej rywalizacji. Zawody rozpoczęły się biegiem na 100 m najmłodszych zawodniczek… tu  rolę sędziego startera wziął na siebie Pan Starosta.  Pozostałe konkurencje dla dziewcząt i chłopców: biegi na dystansie 100m i 300m,  sztafety 4x100m, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, skok w dal.
Dziękujemy młodym sportowcom, ich trenerom i opiekunom za wysiłek i rywalizację sportową w duchu fair play. Dziękujemy sędziom i wszystkim, którzy pomogli nam sprawnie przeprowadzić zawody. Dziękujemy STS Pomerania za fachowe wsparcie w przeprowadzeniu zawodów. Dziękujemy WSPANIAŁYM WOLONTARIUSZOM z ZS nr 1 im. KEN w Szczecinku, którzy przez ostatnie kilka lat są dla nas wsparciem i przyjaciółmi. Dziękujemy znamienitym gościom, że zechcieli poświęcić swój cenny czas dla młodych sportowców. Dziękujemy wreszcie Powiatowi Szczecinek, Miastu Szczecinek i OSIR- owi Szczecinek, bez których I Zachodniopomorski Mityng Lekkoatletyczny nigdy by się nie odbył. Mamy szczerą nadzieję, iż również w przyszłym roku będziemy mogli cieszyć się z  lekkoatletycznych osiągnięć oraz wspólnych startów sportowców z różnych szkół.


Tekst i foto: Organizator


  • Foto: Katarzyna Wilczyńska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: