Sprawcy podpaleń na terenie gminy Szczecinek zatrzymani

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-17 14:01:01
Sprawcy podpaleń na terenie gminy Szczecinek zatrzymani
  • Foto: TV Gawex

Współpraca pomiędzy dzielnicowym a kryminalnymi doprowadziła do ustalenia i zatrzymania czterech mężczyzn podejrzewanych o podpalenia, do których dochodziło na terenie gminy Szczecinek. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na udowodnienie 4 takich czynów. Łączna wartość strat, które spowodowali swoją przestępczą działalnością to ponad 2 500 złotych. Podejrzewani usłyszeli zarzuty zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie marca i kwietnia do szczecineckich funkcjonariuszy docierały zgłoszenia dotyczące podpaleń mienia znajdującego się na terenie gminy Szczecinek. Sprawcy poprzez umyślne podpalenia zniszczyli na 3 różnych działkach rolnych 28 bel siana. Sprawcy innym razem nie pogardzili również plastikowymi pojemnikami na śmieci, pod które podłożyli ogień. Łączna suma strat to ponad 2 500 zł.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że za wszystkie te czyny mogą odpowiadać mieszkańcy gminy Szczecinek. Poczynione przez nich ustalenia doprowadziły do wytypowania a następnie zatrzymania czterech mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat. Każdemu z nich funkcjonariusze udowodnili 4 zniszczenia mienia.
Jednak dzięki zaangażowaniu kryminalni pracujący nad tą sprawą dotarli do kolejnych informacji. Sprawa podpaleń znalazła dalszy ciąg. Ustalono, że jeden z zatrzymanych mężczyzn włamał się do domku letniskowego skąd dokonał kradzieży różnego rodzaju sprzętu RTV i AGD. 17-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz za kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kolejny z zatrzymanych, 22-letni mieszkaniec gminy Szczecinek oprócz 4 zarzutów dotyczących zniszczeń mienia usłyszał jeszcze zarzut przywłaszczenia telefonu komórkowego o wartości 800 zł.

Zatrzymanym za zniszczenie mienia zgodnie z kodeksem karnym może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: