MKP Szczecinek mistrzem wiosny!

• Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-16 12:03:55

Miejski Klub Piłkarski Szczecinek pokonał w meczu ostatniej kolejki IV Ligi Zachodniopomorskiej bezpośrednio sąsiadującą z nim w tabeli ekipę Rasela z Dygowa 4:3, zostając tym samym najlepszą drużyną rundy wiosennej.

Mimo końca sezonu za pasem, a co za tym idzie ogromnym zmęczeniem piłkarzy, na boisku działo się bardzo dużo. Początek meczu ułożył się zdecydowanie po myśli gości, którzy po golu Marcina Kaszczyca w 6. minucie spotkania oraz dublecie Mateusza Górnego, odpowiednio w 14. oraz 27. minucie, zdecydowanie górowali nad rywalem. Radość przyjezdnych z okazałego wyniku nie trwała jednak długo – w 38. minucie pierwsze trafienie dla Rasela zdobył Mikołaj Duwe a jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zapisał na konto gospodarzy Andrzej Wojciechowski.

Wszystko wskazywało na niezwykle ciekawie zapowiadającą się drugą odsłonę meczu, co zresztą miało miejsce. Podrażniona sportowa ambicja występującej u siebie drużyny Rasela dała o sobie znać w 85. minucie meczu, kiedy to do wyrównania doprowadził Kamil Lichmański. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego udowodnili jednak, że ich wiosenna forma nie jest dziełem przypadku, uparcie walcząc do końca i zdobywając już w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola, którego autorem był Mateusz Jureczko.

Tym samym, z imponującą liczbą 11 zwycięstwa w rundzie, a także 3 remisami oraz zaledwie 3 porażkami, klub piłkarski ze Szczecinka został najlepszą drużyną wiosny. W klasyfikacji generalnej MKP zajęło ósme miejsce, do zwycięzcy rozgrywek, piłkarzy polickiego Chemika, tracąc 19 punktów.

Przed piłkarzami zasłużone wakacje, po których rozpoczną się przygotowania do sezonu. Start rozgrywek zaplanowano na 17-18 sierpnia.