Umowy podpisane - w lipcu startuje przebudowa

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-14 12:34:50
Umowy podpisane - w lipcu startuje przebudowa
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Przebudowa odcinka drogi łączącej Sępolno Wielkie w gminie Biały Bór z DK 25 rozpocznie się już w lipcu. To nie pierwsza inwestycja, którą drawska firma Pol-Dróg zrealizuje dla Powiatu Szczecineckiego. Wykonawca dał się poznać jako rzetelny, skrupulatny i dotrzymujący terminów partner. Tym razem firma wygrała przetarg na przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3587Z, łączącej Sępolno Wielkie w gminie Biały Bór z DK 25. Wczoraj (13.06) w Starostwie Powiatowym w Szczecinku podpisano niezbędne umowy.

Firma zrealizuje rzeczoną inwestycję za nieco ponad 3.316 mln zł, przy 50% dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. Starania o rządowe wsparcie Powiat Szczecinecki rozpoczął już w roku ubiegłym. Dzięki zabiegom starosty Krzysztofa Lisa, burmistrza Białego Boru Pawła Mikołajewskiego oraz nieocenionej pomocy poseł Małgorzaty Golińskiej, która w proces  pozyskania środków zaangażowała się od samego początku, wojewoda zachodniopomorski zdecydował o ich przyznaniu.

Odcinek drogi ma długość 2,7 km. Arteria jest wąska i na dodatek musi obsłużyć transport ciężarowy, bowiem w Sępolnie Wielkim funkcjonuje Lafarge Sp. z o.o. zajmująca się produkcją kruszywa i betonu. Firma Lafarge już podczas pierwszych rozmów zadeklarowała chęć partycypacji w kosztach realizacji inwestycji. Przedsiębiorstwo dostarczy kilka tysięcy ton mieszanki kruszywa, dzięki czemu droga zostanie wzmocniona i poszerzona do 6 metrów. Ponadto zakres prac przewiduje przebudowanie zjazdów indywidualnych i skrzyżowań z drogami publicznymi, powstaną zatoki autobusowe i odwodnienie powierzchniowe drogi z odprowadzeniem wody poprzez pobocza gruntowe do istniejących rowów przydrożnych.

Firma Pol-Dróg zacznie prace w lipcu i bardzo możliwe, że zakończy je już we wrześniu.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: