Szczecinecczanin w Pogoni Szczecin

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-14 09:54:17
Szczecinecczanin w Pogoni Szczecin
  • Foto: https://www.facebook.com/maciek.bialczyk

Maciej Białczyk oficjalnie dołączył do składu występującej w piłkarskiej Ekstraklasie Pogoni Szczecin. Obrońca, stawiający pierwsze piłkarskie kroki w naszym mieście, z siódmą drużyną zakończonego niedawno sezonu związał się debiutanckim, profesjonalnym, trzyletnim kontraktem.

Szczecinecczanin do szkółki piłkarskiej Dumy Pomorza trafił w wieku 13 lat z miejscowego oddziału Akademii Piłkarskiej Reissa. Wcześniej reprezentował barwy Akademii Piłkarskiej Szczecinek. Mimo młodego wieku, może pochwalić się już licznymi sukcesami, m.in. brązowym medalem Mistrzostw Polski U15 czy też mistrzostwem na szczeblu województwa. Jego talent, determinację i zaangażowanie nie uszło uwadze Marcina Dorny, selekcjonera piłkarskiej reprezentacji kraju U15, który zaprosił defensora Pogoni na konsultacje.  

Co ciekawe, Maciej nie jest jedynym profesjonalnym futbolistą w rodzinie. Jego starszy o 2 lata brat Jakub jest zawodnikiem Lecha Poznań. Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo będziemy świadkami bratobójczych pojedynków szczecinecczan na najwyższym piłkarskim szczeblu.

Komentarze (4)

Mikołaj 2019-06-15 10:35

Szczecinecczanin jest mieszkańcem Szczecineczka, mieszkaniec Szczecinka to Szczecinczanin.

Redakcja TV Gawex 2019-06-17 15:33

Bardzo dziękujemy za aktywność ale zgodnie z wykładnią Rady Języka Polskiego nie popełniliśmy błędu. Zachęcamy do zgłębienia tematu: http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=775:mieszkaniec-szczecinka&catid=44&Itemid=145 Pozdrawiamy!

Ewa 2019-06-17 22:19

Nareszcie ktoś - P. Mikołaj(!) poprawnie nazwał mieszkańca Szczecinka! Bardzo się dziwię, że nasze lokalne media tego nie wiedzą i tak bardzo często powielają ten oczywisty błąd.

Redakcja TV Gawex 2019-06-18 08:20

Dziękujemy ponownie za aktywność. Nasza redakcja dokłada wszelkich starań aby liczba błędów merytorycznych w owocach naszej pracy była jak najmniejsza, dlatego też nasze działania opieramy o potwierdzone wzorce i obowiązujące normy - a za takie uznajemy m.in. wykładnie Rady Języka Polskiego, o jednej z której mowa w naszym poprzednim komentarzu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: