Przy dworcu stanął pierwszy multimedialny przystanek

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-14 07:10:10
Przy dworcu stanął pierwszy multimedialny przystanek
  • Foto: TV Gawex

Pierwszy z planowanych 24 multimedialnych przystanków pojawił się w naszym mieście, konkretnie na ul. Dworcowej. Zgodnie z zobowiązaniami wykonawcy, wyposażone m.in. w ekrany oraz porty USB wiaty chroniące pasażerów przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi do końca lipca zostaną w komplecie oddane do użytku.

Jak już nieraz informowaliśmy, pierwotny plan zakładał, że nowa inwestycja Komunikacji Miejskiej zostanie ukończona najpóźniej w czerwcu. W tym celu jeszcze w lutym rozpoczęto instalowanie pierwszych obiektów, które szybko jednak wskutek interwencji ratusza zdemontowano. Jak powiedziała nam wówczas wiceburmistrz miasta, Dorota Rusin-Herdenbicker: Stwierdzono, że wiaty nie zostały wykonane fachowo. Dotyczy to jakości spawów oraz powłoki malarskiej. Mamy wątpliwości, co do staranności tych prac.

Powstające multimedialne wiaty są głównym elementem dofinansowywanego z unijnych funduszy projektu „Rozbudowa dynamicznego systemu informacji pasażerskiej wraz z modernizacją głównych przystanków autobusowych w Szczecinku”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: