Rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie wakacji

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-13 12:57:05
Rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie wakacji
  • Foto: TV Gawex

„Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą” pod takim hasłem w ogrodzie SAPiK przy ul. Kilińskiego w Szczecinku przy współpracy z Zespołem Szkół nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku spotkały się wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczny wypoczynek letni. Wszystkim przyświecał jeden cel: Bezpieczne Wakacje 2019!

W ogrodzie przy budynku SAPiK w Szczecinku, każda ze służb znalazła dla siebie przestrzeń by w aktywny i ciekawy sposób wpłynąć na wyobraźnie młodego odbiorcy. Policjanci ze szczecineckiej jednostki omawiali bezpieczeństwo podczas podróży i apelowali o przestrzeganie przepisów Prawa o Ruchu Drogowym. Nie zabrakło konkurencji przy użyciu alkogoogli by pokazać niebezpieczeństwa związane z pływaniem pod wpływem alkoholu albo wsiadanie za kierownicę będąc na podwójnym gazie. Jako ciekawostkę policjanci zaprezentowali umundurowanie policjantów zabezpieczających mecze piłki nożnej, co stało się dobrą bazą wyjściową by przekazać uczniom, na co należy zwracać uwagę uczestnicząc w takich imprezach. Dla młodszej grupy znalazły się cenne rady, co należy zrobić kiedy się zgubimy i kogo najlepiej poprosić o pomoc. Podczas spotkania nie zabrakło obecności przewodnika psa służbowego, który zaprezentował umiejętności swojego czworonożnego przyjaciela. Na koniec mundurowi przećwiczyli z uczniami szczecineckiej piątki bezpieczną pozycję tzw. „żółwika”. Podczas całego przedsięwzięcia nie zabrakło WOPR-u, strażaków z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku, Straży Miejskiej w Szczecinku i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szczecinku.

Ogrom pracy wszystkich służb włożony w dzisiejszą edukację dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr 5 w Szczecinku, jest dowodem na to jak wiele pracy i energii każdego dnia wkładają służby by wypoczynek na terenie powiatu szczecineckiego był w pełni bezpieczny.

 

mł.asp. Ann Matys
Oficer Prasowy
KPP w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: