Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany przez mieszkańców

  • Redakcja TV Gawex
  • 2019-06-13 08:38:54
Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany przez mieszkańców
  • Foto: TV Gawex

Do groźnie wyglądającej sytuacji na DK20 doszło we wtorek po godzinie 18:00. Kierowca poruszający się samochodem marki mercedes ewidentnie jechał pod wpływem alkoholu stwarzając tym samym poważne zagrożenie na drodze. Świadkowie zeznali, że najpierw nietrzeźwy kierujący jadący z naprzeciwka prawie uderzył w ich pojazd,a następnie poruszał się środkiem jezdni. To skłoniło ich do tego aby zawrócić i za nim pojechać.

We wtorek (11.06.2019r.) po godzinie 18:00 do dyżurnego szczecineckiej policji dodzwoniła się kobieta, która przekazała, że zatrzymali kierującego, który prawie w nich uderzył, a kiedy zawrócili za nim zauważyli że samochód jedzie całą szerokością jezdni. Kobieta razem z pasażerem jechała tak długo za mercedesem aż sam się zatrzymał. Wezwani na miejsce mundurowi przyjechali na parking leśny przy DK nr 20, gdzie stało troje ludzi i dwa samochody. Kobieta i mężczyzna swoją godną naśladowania postawą udaremnili dalszą jazdę piratowi drogowemu, nie pozwalając mu odjechać. Obok nich stał 49-letni kierowca mercedesa. - poinformowała mł.asp. Anna Matys, oficer prasowy KPP Szczecinek.

Wykonane badanie przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu.

Zdecydowana reakcja zgłaszającej i pasażera spowodowała, że mężczyzna nie zdążył daleko zajechać i nie doszło do żadnej tragedii na drodze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: